Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na białorusi
23.09.2012 12:24

Wybory na Białorusi. Łukaszenka zagłosował

Ci, którzy wzywają, by nie głosować, to - według prezydenta - tchórze, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Prezydent Alaksandr Łukaszenka powiedział, że otrzymał dwie prośby o ułaskawienie. Jego służba prasowa doprecyzowała, że chodzi o dwóch więźniów politycznych.

_ - O ile się nie mylę, zwróciły się do mnie dwie osoby miesiąc temu _ - oznajmił Łukaszenka, odpowiadając na pytania dziennikarzy po oddaniu głosu w wyborach do niższej izby parlamentu, Izby Reprezentantów. Nie powiedział jednak, o kogo chodzi.

Służba prasowa prezydenta poinformowała później, że prośby o ułaskawienie do prezydenta napisali: działacz opozycyjnej Partii Konserwatywno-Chrześcijańskiej-Białoruski Front Narodowy Siarhiej Kawalenka, odbywający wyrok ponad 2 lat kolonii karnej, i anarchista Pawał Syramałotau, skazany na 7 lat kolonii karnej o zaostrzonym reżimie za próbę podpalenia budynku KGB w Bobrujsku.

Łukaszenka dodał, że na Białorusi stworzono wszelkie warunki dla wolnych i demokratycznych wyborów. - _ Jeśli także tym razem ktoś poda w wątpliwość wybór białoruskiego narodu, to już nie wiem, jak przeprowadzać wybory, zgodnie z jakimi standardami i jakimi prawami _ - powiedział.

Nawiązał też do apeli opozycji o bojkot wyborów. Ci, którzy wzywają, by nie głosować, to - według niego - _ tchórze, którzy nie mają nic do powiedzenia _.

Zwolnienia więźniów politycznych na Białorusi domaga się Zachód. Unia Europejska z tego powodu już dwukrotnie w tym roku - 28 lutego i 23 marca - zaostrzała sankcje przeciwko Białorusi.

Czytaj więcej w Money.pl
5 dni przed wyborami już głosują. Z przymusu Głosowanie potrwa od dziś przez 5 dni. Według Centralnej Komisji Wyborczej ułatwia ono oddanie głosu wyborcom, według obserwatorów stwarza pole do nadużyć.
Wybory będą sfałszowane? Oni już wiedzą Tylko 61 przedstawicieli opozycji trafiło do komisji wyborczych, które będą liczyć głosy oddane 23 września w wyborach do Izby Reprezentantów.
Białoruś nie wpuści obserwatorów UE na wybory Lidzija Jarmoszyna wypowiedziała się dziś za wykluczeniem przedstawicieli państw unijnych z misji obserwacyjnej OBWE.
Tagi: wybory na białorusi, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2020

YanopeckNaród Białoruski wybrał prezydenta. Zwyciężyła wola wyborców, a tu w tym kraju fałszerstwa, przymus, i decyzja sądu o prawidłowości wyboru dudy na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)