Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory do senatu
03.09.2013 18:29

Wybory do Senatu. "PiS buduje gorsze standardy niż PO"

Rzecznik Solidarnej Polski uważa, że ulotka wyborcza kandydata do Senatu z ramienia PiS jest absolutnie skandaliczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)
Patryk Jaki

Ulotka wyborcza kandydata PiS jest przykładem tego, że w kampanii wyborczej do Senatu na Podkarpaciu _ PiS buduje gorsze standardy niż, te które w tej chwili prezentuje Platforma _ - stwierdził rzecznik klubu SP Patryk Jaki.

Polityk SP zaprezentował ulotkę na konferencji prasowej: na jednej stronie ulotki jest kandydat PiS Zdzisław Pupa z szefem partii Jarosławem Kaczyńskim, na jej odwrocie pod zdjęciem kandydata PO-PSL Mariusza Kawy widnieje napis _ Stary układ _, zaś pod podobizną kandydata SP Kazimierza Ziobry autorzy napisali: _ Podział prawicy to głos na Tuska _.

Między tymi fotografiami postawiono znak równości z podobiznami byłego marszałka woj. podkarpackiego Mirosława Karapyty, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne oraz premiera Donalda Tuska. Ulotkę opatrzono hasłem: _ Uważaj korupcja może wrócić, Tusk może wygrać. Nie marnuj głosu _. Według Jakiego PiS wydrukowało 100 tys. takich ulotek.

_ - Mówimy, że to jest absolutny skandal i dla dobra PiS mówimy, żeby wycofał się z tego typu działalności _ - powiedział rzecznik klubu parlamentarnego SP.

Jaki dodał, _ PiS buduje gorsze standardy niż te, które w tej chwili prezentuje Platforma _. _ - Nawet PO nie poszła tak daleko jak poszło PiS. Widać, że boją się, że mogą stracić monopol na prawicy w wyniku wyborów na Podkarpaciu _ - stwierdził Jaki. W jego ocenie SP ma szanse uzyskać dobry wynik w wyborach uzupełniających.

_ - Nie zdradzę tajemnicy, że na wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Mielcu ujawniono sondaż, gdzie Kazimierz Ziobro ma wynik podobny do notowań Zdzisława Pupy, a Mariusz Kawa jest daleko z tyłu. Stąd te nagłe apele PiS o wycofanie się Kazimierza Ziobry _ - powiedział Jaki.

Rzecznik klubu SP odniósł się też do sprawy prywatyzacji PKS w Dębicy. - _ PiS obiecywał, że jest przeciwny prywatyzacji i podnoszeniu cen za usługi komunalne m.in. za ceny biletów. Tymczasem twarz PiS w tych wyborach pan Zdzisław Pupa jest współodpowiedzialny za zakończenie tragicznego w skutkach procesu prywatyzacji dębickiego PKS. Pan Pupa był sekretarzem gminy w czasie, kiedy ta w sposób nieudolny próbowała zapobiec procesowi prywatyzacji PKS _ - powiedział Jaki.

Poinformował, że w środę SP skieruje wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie prywatyzacji dębickiego PKS i wyjaśnia roli Pupy w tym procesie.

Uzupełniające wybory do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu odbędą się 8 września. Oprócz kandydatów: PiS - Zdzisława Pupy i SP - Kazimierza Ziobry, o mandat senatora ubiegają się: Mariusz Kawa (PO-PSL), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty, który stał na czele koalicji PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła Karapycie siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą nas bronić przed mniejszością niemiecką Poseł SP tłumaczył dziś na konferencji prasowej, że projekt SP zakłada urealnienie efektów spisu powszechnego.
Kaczyński na Podkarpaciu: władza powinna... Polska potrzebuje władzy, która sięga do tradycji i i dobrych doświadczeń, także europejskich - przekonywał w niedzielę w Kolbuszowej (woj. podkarpackie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, potrzebna jest władza, która będzie odwoływała się do polskiej godności i siły.
Politycy PiS zabiegają o poparcie Pupy Klub parlamentarny PiS zaapelował do wszystkich środowisk, którym droga jest Polska i które nie zgadzają się na obecne rządy, by w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu poparły kandydata PiS Zdzisława Pupę.
Tagi: wybory do senatu, senat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz