Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Zarejestrowano kolejnych pięć komitetów

0
Podziel się:

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych: SLD-UP, Europa Plus Twój Ruch i Polska Razem, które chcą startować w majowych eurowyborach.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Zarejestrowano kolejnych pięć komitetów
(Xavier Hape/CC/Wikipedia)

W poprzednich dniach PKW przyjęła zawiadomienia komitetów: PO, PiS, PSL, Ruchu Narodowego, Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, Partii Zieloni, Związku Słowiańskiego, Demokracji Bezpośredniej oraz komitetu Oburzeni.

Zawiadomienia do PKW o utworzeniu komitetu wyborczego można składać od poniedziałku - wówczas ruszyła kampania i kalendarz wyborczy. Zgodnie z kalendarzem wyborczym o powstaniu komitetu wyborczego trzeba zawiadomić PKW do 50. dnia przed dniem wyborów, czyli do 5 kwietnia, ale ponieważ jest to sobota, termin ten zostanie wydłużony do 7 kwietnia. Z kolei 15 kwietnia o północy upłynie termin zgłaszania list kandydatów na europosłów.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 25 maja. Polacy będą wybierać 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych. W całej UE wybory odbędą się w dniach 22-25 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 751 europosłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Przelana krew na Ukrainie pójdzie na marne? Nowy rząd ma niezwykle trudne zadanie. Musi wyciągnąć z zapaści ekonomicznej kraj, który w państwowym skarbcu ma mniej pieniędzy, niż wart jest medal olimpijski.
Merkel z wizytą w W. Brytanii. Co obiecała? Zastrzegła, że nie może obiecać fundamentalnych reform, które oznaczałyby spełnienie wszystkich życzeń Brytyjczyków dotyczących Unii Europejskiej.
Merkel nie może obiecać takich reform Angela Merkel przemawiała dzisiaj do deputowanych obu izb brytyjskiego parlamentu. Budowę silnej i konkurencyjnej UE uznała za zadanie dla obecnego pokolenia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)