Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Samoobrona zapowiada start

0
Podziel się:

Przedstawiciele Samoobrony będą startować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował przewodniczący partii Lech Kuropatwiński.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Samoobrona zapowiada start
(photo-service.europarl.europa.eu)

Przedstawiciele Samoobrony będą startować w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował przewodniczący partii Lech Kuropatwiński. Dodał też, że rozmowy o współpracy Samoobrony z PSL nadal trwają, gdyż partie nie porozumiały się we wszystkich kwestiach.

Dzisiaj w Warszawie odbyło się spotkanie prezydium Samoobrony oraz przewodniczących województw. Jednym z głównych punktów obrad były wybory do europarlamentu. _ - Dziś chcemy wiedzieć, w jakim kierunku pójdziemy w przyszłości _ - mówił Kuropatwiński. Podkreślił, że Samoobrona o starcie do PE rozmawiała już wcześniej z wieloma partiami, m.in. z PSL.

_ - Nasze rozmowy w kierunku ruchu ludowo-narodowego z PSL, które poszły dość daleko, nadal się toczą. Nie ukrywamy, że nie we wszystkich kwestiach programowych mamy zbieżności. Mamy i rozbieżności, dlatego rozmowy jeszcze się nie zakończyły. Będziemy rozmawiać na tematy polityczne, przyszłościowe, ale to nie znaczy, że my nie będziemy startować do wyborów. W takiej, czy innej konfiguracji będziemy w wyborach do PE startować _ - zadeklarował Kuropatwiński.

Tłumaczył też, że Samoobrona zawsze była za równością w UE, której jednak nie ma. _ - Dlatego chcemy, aby nasi przedstawiciele, którzy będą startować do PE byli to praktycy, ludzi wykształceni, ale i ludzie, którzy znają problemy UE i będą je weryfikować, przedstawiać i dyskutować o nich _ - powiedział polityk. Przytoczył przy tym m.in. różnice pomiędzy dopłatami obszarowymi dla rolników. _ Dziś rolnik niemiecki ma 320 euro do hektara, a rolnik w Polsce - 215 _ - wskazał.

Przed tygodniem Rada Naczelna PSL zdecydowała o podjęciu współpracy z innymi partiami w wyborach do europarlamentu, w tym z Samoobroną. Szef ludowców Janusz Piechociński informował wówczas, że Samoobrona zadeklarowała ludowcom poparcie programowe, natomiast jej politycy nie będą wystawiani na listach Stronnictwa. Pomysł nawiązania współpracy z tą partią budził w PSL głosy sprzeciwu, również w na posiedzeniu Rady.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, kto będzie szefem sztabu Platformy Europoseł Jacek Protasiewicz będzie szefem sztabu wyborczego PO w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
PiS wyciąga rękę do ludowego elektoratu Jarosław Kaczyński bierze udział w obchodach upamiętniających rocznicę urodzin Wincentego Witosa.
PSL z Samoobroną razem w wyborach? Pomysł takiego politycznego zbliżenia budzi sprzeciw części członków PSL.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)