Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kazimierz Kutz "jedynką" Twojego Ruchu

0
Podziel się:

Tylko ta partia daje szansę wysłuchania postulatów ruchu społecznego Ślązaków, których chce reprezentować w Brukseli.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Kazimierz Kutz "jedynką" Twojego Ruchu
(Michał Kobyliński/CC/Wikimedia)

Polski reżyser filmowy będzie kandydatem partii ze Śląska – dowiedziała się TVP Info. Jak powiedział, tylko ugrupowanie Janusza Palikota daje szansę wysłuchania postulatów ruchu społecznego Ślązaków, których on chce reprezentować w Strasburgu i Brukseli.

Aktualizacja 11:54

Twój Ruch wystartuje w wyborach do PE w ramach powołanej na początku 2013 r. inicjatywy lidera TR Janusza Palikota i Marka Siwca - Europa Plus, w której skład wchodzą, oprócz TR, także stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwo Demokratyczne czy Partia Demokratyczna. Współtwórcą Europy Plus jest były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Palikot poinformował, że listy z nazwiskami kandydatów, a także komitet honorowy Europy Plus zostaną przedstawione 30 stycznia. _ Większość już jest ustalona, trwają rozmowy dotyczące dwóch czy trzech okręgów _ - powiedział Palikot. Zaznaczył, że na listach wyborczych praktycznie nie będzie nazwisk posłów Twojego Ruchu.

Lider TR powiedział, że trwają rozmowy w sprawie kandydowania, a także _ szerszego porozumienia, dłuższej, kilkuletniej współpracy _ z Magdaleną Środą i Kazimierą Szczuką. Środa i Szczuka potwierdziły PAP, że takie rozmowy się odbywają.

Z kolei według rzecznika Twojego Ruchu rozmowy ws. startu w wyborach odbywają się m.in. z wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką. Również Nowicka potwierdziła w środę PAP, że takie rozmowy się odbywają. Jak mówił do startu w wyborach namawiani są obecni posłowie TR Anna Grodzka i Robert Biedroń. _ Chcielibyśmy, by przynajmniej jedna z tych osób zgodziła się kandydować - mają gwarantowaną jedynkę na liście wyborczej _ - powiedział Rozenek. Rzecznik Twojego Ruchu nie chciał zdradzić, z jakich okręgów osoby te mogłyby ewentualnie startować.

Palikot zapowiedział, że w lutym i marcu działacze, kandydaci TR i Europy Plus do PE objadą 2,5 tys. gmin i powiatów. Pytany na środowej konferencji o rywalizację z SLD, odpowiedział: _ Nie damy rady z SLD, z góry uważamy, że są w resentymentach PRL-owskich lepsi. Będziemy walczyć z Platformą _.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL razem z Samoobroną w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Zdaniem zwolenników współpracy, ludowcy mogą tylko zyskać na poszerzeniu list o nowe środowiska.
Typy "jedynek" do Parlamentu Europejskiego. Oleksy, Kempa... Listy wyborcze oficjalnie ogłoszone zostaną dopiero na przełomie lutego i marca, jednak dziś padły już pierwsze nazwiska.
Łatwiej będzie można zostać europosłem Usuwają one błąd ze wzoru na obliczanie limitu wydatków na kampanię podczas eurowyborów i wprowadzają ułatwienia dla kandydatów w wyborach do PE bez obywatelstwa polskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)