Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Andrzej Grzyb liderem listy PSL

0
Podziel się:

Jak ocenił obecny na konwencji lider partii, Janusz Piechociński, PSL może tym razem wprowadzić do PE co najmniej sześciu parlamentarzystów - dwóch więcej niż w poprzednich wyborach.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Andrzej Grzyb liderem listy PSL
(MARIUSZ GRZELAK/Agencja SE/East News)

Kandydatów partii zaprezentowano w Poznaniu podczas regionalnej konwencji wyborczej, na liście znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy i wiceminister rolnictwa.

Jak ocenił obecny na konwencji lider partii, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, PSL może tym razem wprowadzić do PE co najmniej sześciu parlamentarzystów - dwóch więcej niż w poprzednich wyborach.

_ - Jestem przekonany, że w tej polskiej reprezentacji, w największej ludowo-chrześcijańskiej frakcji PE, w jakże ważnej kadencji 2014-2019 będzie przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego z województwa wielkopolskiego _ - powiedział.

Piechociński bardzo wysoko ocenił dotychczasowy dorobek wielkopolskiego europosła. Jak stwierdził, Grzyb to _ najwybitniejszy przedstawiciel Polski w Europejskiej Partii Ludowej w PE _. Kolejne miejsca na liście PSL w regionie zajęli senator Andżelika Możdżanowska, wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, oraz wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. O mandat ubiegać się będzie także wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk.

Piechociński powiedział w Poznaniu, że PSL nie stawia w wyborach na celebrytów, ale na świetnie sprawdzonych polityków, parlamentarzystów, również działaczy stowarzyszeń i organizacji. - _ Nie jesteśmy partią wyborczą, my jesteśmy partią i po wyborach. PSL nie zmienia programu co wybory, naszym programem jest służba Polsce. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich osób, które cenią sobie racjonalizm, rozum. Wiedzą, że poprzez wspólnotę osiąga się swoje cele _ - podkreślił.

Stwierdził, że do PE z PSL startują osoby, które są w stanie służyć wsparciem merytorycznym dla polskich spraw, znaleźć skuteczną odpowiedź na wyzwania globalne, ale także nie przynoszą krajowi wstydu.

_ - Czterech moich europosłów w PE nie dało plamy w każdym wymiarze, także w wymiarze ludzkim. Wstydu Polsce i polskiej polityce nie przyniosło _ - dodał. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja. Polacy głosując w 13 okręgach wyborczych wskażą swoich 51 przedstawicieli w PE.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/m46507.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;do;parlamentu;europejskiego;swietokrzyska;po;ma;kandydatow,189,0,1478845.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Świętokrzyska PO ma kandydatów do Europarlamentu Jednym z atutów obydwu kandydatów jest świetna znajomość języków obcych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m285216.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/piechocinski;zadnych;dalszych;celow;klimatycznych;w;tej;kadencji;pe,63,0,1478463.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Piechociński: koniec z romantyczną wizją Zgłoszone przez KE propozycje celów na 2030 r. w ogóle nie biorą pod uwagę punktu widzenia konkurencyjności europejskiego przemysłu - uważa wicepremier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/m131965.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wybory;do;parlamentu;europejskiego;kto;znajdzie;sie;na;listach,90,0,1459546.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Typy "jedynek" do Parlamentu Europejskiego. Oleksy, Kempa... Listy wyborcze oficjalnie ogłoszone zostaną dopiero na przełomie lutego i marca, jednak dziś padły już pierwsze nazwiska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)