Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory 30 października - termin wykluczony

0
Podziel się

Dwudniowe wybory są droższe o jedną trzecią, ale to się opłaci - uważa Komorowski.

Wybory 30 października - termin wykluczony
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEhbQdNN

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że data wyborów parlamentarnych zostanie ogłoszona po konsultacjach z prawnikami i politykami.

Prezydent, który gościł w Belwederze dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, powiedział, że eksperci wykluczyli już termin 30 października. Przed Dniem Wszystkich Świętych trudno byłoby bowiem skompletować składy komisji wyborczych. Bronisław Komorowski dodał, że w konsultacjach nie pominie żadnej partii politycznej.

POSŁUCHAJ PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO:

Prezydent dodał, że bierze pod uwagę możliwość dwudniowych wyborów. Byłaby to część starań o zwiększenie frekwencji. Podkreślił, że takie działania już podjęto.

bEhbQdNP

POSŁUCHAJ PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO:

Prezydent przytoczył szacunki, według których dwudniowe wybory są o jedną trzecią droższe. Wyraził jednak opinię że taki koszt się opłaci.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wiekszosc;za;jednodniowymi;wyborami,158,0,784030.html) Większość za jednodniowymi wyborami PO dalej traci w sondażach, PJN i Ruch Poparcia Janusza Palikota poniżej progu wyborczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;pyta;pkw;o;dwudniowe;wybory,175,0,783535.html) Prezydent pyta PKW o dwudniowe wybory Nowy Kodeks wyborczy dopuszcza taką możliwość. Komorowski chce wiedzieć, jaki byłby ich koszt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;uruchamia;zegar;tuska;zostalo;251;dni,14,0,776206.html) SLD uruchamia _ Zegar Tuska _. Zostało 251 dni A dziś ruszyła strona odmierzająca czas, który pozostał rządowi PO-PSL do końca kadencji.
bEhbQdOq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)