Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
09.10.2011 09:06

Wybory 2011. 17 zatrzymanych w związku z incydentami wyborczymi

PKW poinformowała o 126 przypadkach naruszenia ciszy wyborczej i utrudnień w głosowaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

*W sumie PKW odnotowała 126 takich wypadków. Chodzi m.in. o przypadki z Gorzowa Wielkopolskiego i Lublina, gdzie głosowanie rozpoczęło się później przez zawiadomienia o ładunkach wybuchowych. *

aktualizacja 17:32

Ewentualna decyzja o wydłużeniu pracy komisji obwodowej nr 13 w Gorzowie, która rozpoczęła pracę ponad dwie i pół godziny po godz. 7, może zapaść do godz. 21 - poinformował Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze, sędzia Bogumił Hoszowski.

W podejrzanym pakunku przy wejściu do budynku przy ul. Pogodnej w Lublinie nie było ładunku wybuchowego. Prace dwóch komisji wyborczych w tym budynku zostały już wznowione - poinformowała policja. Dwie komisje wyborcze przerwały prace z powodu alarmu bombowego. O podejrzanej paczce na werandzie przed wejściem do szkoły, w której ulokowane zostały dwie komisje wyborcze, zawiadomił straż miejską jeden z członków komisji. Głosowanie przerwano około godz. 11.00.

Przypadki naruszenia ciszy wyborczej dotyczyły głównie rozrzucania ulotek, wieszania plakatów, lub ich zrywania - poinformował sędzia Włodzimierz Ryms z PKW na porannej konferencji prasowej. Odnotowano też informację o tym, że jedna z gazet na stronie internetowej opublikowała sondaż wyborczy. Sprawę przekazano do zbadania prokuraturze.

Przewodniczący Komisji sędzia Stefan Jaworski powiedział, że głosowanie rozpoczęło się o godz. 7.00 w 24 tys. 268 lokalach w całym kraju. Tylko jeden z lokali w Gorzowie Wielkopolskim nie został otwarty z powodu pozostawionej tam paczki, znajdowała się w niej informacja, że to ładunek wybuchowy. W związku incydentem nie planowane jest przedłużenia głosowania w tym lokalu wyborczym.

Incydent dotyczy lokalu, w którym pracuje obwodowa komisja wyborcza nr 13 w Gorzowie Wlkp. Mieści się on przy ul. Gwiaździstej, w budynku zespołu szkół. W tym miejscu uprawnionych do oddania swoich głosów jest 2081 osób. Około 3 rano patrol policji znalazł przy nim podejrzany pakunek._ _

_ _

Politolog Jarosław Flis tłumaczy, dlaczego cisza wyborcza to fikcja i należy z niej zrezygnować

_ - Z informacji policji wynika, że w reklamówce podłożonej przy budynku faktycznie może znajdować się jakiś ładunek wybuchowy _ - powiedział Piątek. Krótko po godzinie ósmej policyjni pirotechnicy wywieźli w specjalnej beczce pakunek z terenu osiedla i powoli akcja dobiega końca.Pozostałe lokale wyborcze w regionie zostały otwarte o 7 rano i będą czynne do 21.

Incydentów było więcej

Zatrzymano m.in. Polaka mieszkającego w Wielkiej Brytanii, który wczoraj późnym wieczorem zadzwonił do Komendy Głównej Policji informując o bombie w jednej z komisji wyborczych w Warszawie. 40-latek był pod wpływem alkoholu, tłumaczy, że był to jedynie żart.

Jak powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, mężczyzna zadzwonił około godz. 22 do dyżurnego KGP. _ Powiedział z obcobrzmiącym akcentem, że w jednej z śródmiejskich komisji podłożony został ładunek wybuchowy _ - dodał.

Policjanci rozpoczęli sprawdzenie pirotechniczne lokalu. W akcji wykorzystywano zarówno specjalistyczny sprzęt jak i psy. _ - Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Niczego nie znaleziono. Sprawdzenie zakończyło się przed godziną 7, tak, że komisja mogła normalnie rozpocząć pracę _ - dodał rzecznik.

Na Podkarpaciu, informatyk, który miał pomagać komisjom wyborczym został zatrzymany za zrywanie plakatów wyborczych w noc poprzedzającą wybory - poinformował zastępca przewodniczącego okręgowej komisji wyborczej w Rzeszowie, Grzegorz Pliś. -_ Jego miejsce zajęła inna osoba. Incydent nie zakłócił, ani nie opóźnił głosowania _ - powiedział Pliś.

Wiceprzewodnicząca jednej z obwodowych komisji wyborczych w Szczecinie przyszła do pracy pijana. Jak poinformowała podkomisarz Alicja Śledziona z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie, gdy policjanci przebadali alkomatem kobietę, okazało się, że miała 1,6 promila alkoholu w organizmie._ _Kobieta przyszła na popołudniową zmianę, obecność alkoholu została stwierdzona jeszcze przed podjęciem przez nią pracy. Obowiązki wiceprzewodniczącej obwodowej komisji przejęła inna pracownica.

O wyborach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t160685.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pierwsze;przypadki;naruszenia;ciszy;wyborczej,22,0,932118.html) Już łamią ciszę wyborczą. Policja bada sprawę Kilkanaście zgłoszeń, głównie o niszczeniu plakatów i banerów, wpłynęło do PKW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;usa;polacy;juz;glosuja;byly;problemy;z;rejestracja,94,0,931934.html) U nas dopiero jutro, a tam już głosują W wyborach jako pierwsza weźmie udział Polonia. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Południowej głosowanie ze względu na różnicę czasową odbędzie się już dziś.
Tagi: wybory
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz