Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w usa
04.11.2014 06:35

Wybory w USA. Polonia głosuje

W Stanach Zjednoczonych Amerykanie głosują dziś w wyborach do Kongresu. Decydują również o obsadzeniu najważniejszych lokalnych stanowisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W metropolii chicagowskiej do urn pójdą Polacy posiadający obywatelstwo USA.

Wybiorą gubernatora stanu Illinois i władze na niższych szczeblach: Znaczenie Polonii w ostatnich latach zdecydowanie spadło. Pomimo że wciąż stanowimy w Chicago bardzo silną grupę społeczną to w przeciwieństwie do innych narodowości nie potrafimy od kilku lat wprowadzić swojego kandydata na znaczące stanowisko.

Jednak zdaniem polonijnego dziennikarza Andrzeja Wąsewicza ta niekorzystna sytuacja przede wszystkim na szczeblu lokalnym zaczyna zmieniać się na lepsze.

Takie wnioski wyciągnął po jednym z wyborczych spotkań, na którym pojawiło się wielu polskich kandydatów. Wśród najbardziej znanych amerykańskich polityków polskiego pochodzenia jest wieloletnia senator Barbara Mikulski.

Czytaj więcej w Money.pl
"To są ukraińskie terytoria. Odbierzemy je" Minister spraw zagranicznych Ukrainy Paweł Klimkin zaapelował do Zachodu o zaostrzenie sankcji wobec Rosji.
Dziesiątki ofiar zamachu samobójczego W Potiskum w stanie Yobe bomba wybuchła w tłumie szyitów przechodzących przez rynek w centrum miasta.
ONZ miała potępić wybory, ale Rosja wetuje Zgłoszony z inicjatywy Litwy projekt mówił, że wybory w nieuznawanych przez Ukrainę tzw. republikach ludowych - Donieckiej (DRL) i Ługańskiej (ŁRL) - są sprzeczne z porozumieniami z Mińska zawartymi 5 września.
Tagi: wybory w usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz