Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Japonii. Kto wygrywa w sondażach?

0
Podziel się:

Z badania wynika, że ugrupowanie szefa rządu będzie miało po przedterminowych wyborach większość w parlamencie.

Shinzo Abe
Shinzo Abe (Center for Strategic & International Studies)
bFelTqsB

Partia Liberalno-Demokratyczna premiera Japonii Shinzo Abego zdecydowanie zwycięża w opublikowanym najnowszym sondażu przedwyborczym. Z badania wynika, że ugrupowanie szefa rządu będzie miało po przedterminowych wyborach większość w parlamencie.

Sondaż opublikowany przez agencję Kyodo i inne japońskie media pokazuje, że Partia Liberalno-Demokratyczna może liczyć na ponad 300 mandatów w Izbie Reprezentantów, niższej izbie parlamentu, w której zasiada 475 deputowanych; w obecnej kadencji ugrupowanie dysponuje 295 głosami. Największa siła opozycyjna, Partia Demokratyczna, może zdobyć 70 miejsc w Izbie Reprezentantów. Politycy tego ugrupowania liczą na 100 mandatów.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że wielu Japończyków wciąż nie wie na kogo odda głos 14 grudnia, co może jeszcze wpłynąć na zmianę prognozowanych wyników.

bFelTqsD

Premier Abe rozwiązał w listopadzie izbę niższą parlamentu w celu przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Szef rządu chce w ten sposób uzyskać potwierdzenie mandatu dla swej strategii ożywienia gospodarki w dwa lata po ponownym objęciu władzy pod hasłem _ powrotu Japonii _. Skuteczność tej strategii, obejmującej znaczne rozluźnienie polityki monetarnej i forsowanie wydatków rządowych, stanęła pod znakiem zapytania w obliczu zarejestrowanej w trzecim kwartale recesji.

Kadencja obecnej izby niższej parlamentu Japonii miała trwać do 2016 roku. Jak informowały media, Abe zdecydował się na przedterminowe wybory, aby umocnić swą pozycję zanim jego popularność spadnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier rozwiązał parlament. Bedą wybory Abe chce w ten sposób uzyskać potwierdzenie mandatu dla swej strategii ożywiania gospodarki w dwa lata po ponownym objęciu władzy pod hasłem powrotu Japonii.
Znana jest data wyborów w Japonii Premier Japonii Shinzo Abe ogłosił we wtorek, że w piątek rozwiąże izbę niższą parlamentu.
32 śmiertelne ofiary ziemnych lawin Co najmniej 32osoby poniosły śmierć a 22 uznaje się za zaginione w rezultacie zejścia w nocy z wtorku na środę lawin ziemnych na przedmieściach Hiroszimy, miasta na południowym zachodzie Japonii - poinformowała telewizja NHK.
bFelTqte
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)