Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Brazylii. Będzie druga

0
Podziel się:

Na pewno o fotel prezydencki powalczy urzędująca prezydent Dilma Rousseff. Nie wiadomo jeszcze kto będzie jej rywalem.

Dilma Rousseff
Dilma Rousseff (fabiodefreitasberriel/CC/Flickr)

Tak wynika ze wstępnych sondaży exit polls. Na pewno o fotel prezydencki powalczy urzędująca prezydent Dilma Rousseff. Nie wiadomo jeszcze kto będzie jej rywalem.
Wstępne sondażowe wyniki dają Rousseff 40 procent poparcia. Te same badania na drugim miejscu plasują biznesmena Aécio Nevesa z 24 procentowym poparciem, a na trzecim Marinę Silvę z ponad 21 procentowym poparciem. Różnica pomiędzy tymi dwoma kandydatami mieści się jednak w granicach błędu statystycznego.

Podczas badań exit polls pytano także o preferencje w drugiej turze. Jeśli spotkają się w nie Rousseff i Neves, to większe szanse ma urzędująca prezydent. Sondaże dają jej poparcie 46 procent, przy prawie 41 procentowym poparciu Nevesa.
Drugą turę wyborów zaplanowano na 26 października.

Czytaj więcej w Money.pl
To ona zostanie prezydentem Brazylii? Dilma Rouseff może liczyć w dogrywce na 49 procent poparcia.
Wojna gangsterów z policją w Brazylii Grupy uzbrojonych napastników, które działają na rozkaz bossów mafijnych osadzonych w więzieniach stanowych, biorą odwet za ostatnie liczne aresztowania wśród handlarzy narkotyków.
Wotum zaufania dla szwedzkiego premiera Za powołaniem Stefana Loefvena na stanowisko premiera głosowało jedynie 132 z 349 parlamentarzystów z Partii Socjaldemokratycznej oraz Partii Zielonych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)