Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
19.11.2014 12:08

Wybory samorządowe. W Pomorskiem rekordowa liczba nieważnych głosów

Najpewniej tysiące wyborców popełniło błąd, kreśląc krzyżyk na każdej ze stron karty do głosowania, a nie tylko na jednej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Nawet 40 procent nieważnych głosów w wyborach do sejmiku województwa pomorskiego. Takie dane pochodzą z kilku komisji w Wejherowie. Na terenie całego województwa pomorskiego średnia to 20-25 procent.

Tak było np. w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim gdzie niemal 1/4 głosów została unieważniona. Na razie wojewódzka komisja wyborcza ma dane z 5 kolejnych powiatów. To Gdańsk, Tczew, Kwidzyn, Kościerzyna i Wejherowo.

Według sędziego Macieja Klonowskiego przewodniczącego wojewódzkiej komisji wyborczej, najpewniej tysiące wyborców popełniło błąd, kreśląc krzyżyk na każdej ze stron karty do głosowania, a nie tylko na jednej.

Wciąż nie ma ostatecznych wyników z wyborów samorządowych. Komputerowy system liczenia głosów nie działa.

Państwowa Komisja Wyborcza podała jedynie cząstkowe wyniki z głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Nie ma danych o wynikach wyborów do sejmików.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wybory to kompromitacja informatyków" Nie jest to kompromitacja demokracji - mówi szef PSL i ostro atakuje, tych, którzy domagają się powtórzenie wyborów.
PKW na dywaniku u prezydenta. Polecą? Przyczyną spotkania sędziów z Bronisławem Komorowskim są problemy z podaniem ostatecznych wyników wyborów.
"To co się dzieje wokół wyborów to horror" _ Obecna sytuacja podważa wiarygodność państwa polskiego i demokracji _ - mówi Andrzej Duda z PiS. Apeluje do prezydenta o...
Oficjalne wyniki wyborów prezydentów, burmistrzów i wójtów PKW ujawniła dane z prawie wszystkich miast i gmin. Sprawdź kto wygrał, a gdzie konieczna będzie druga tura wyborów.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz