Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe w Polsce. Grzegorz Napieralski o celach SLD

0
Podziel się:

To, być może, ostatnie lata, kiedy tak wielkie pieniądze będą płynąć do naszego regionu.

Wybory samorządowe w Polsce. Grzegorz Napieralski o celach SLD
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

SLD startuje w wyborach samorządowych, aby odmienić województwo zachodniopomorskie - mówił dzisiaj w Szczecinie podczas konwencji samorządowej komitetu SLD Lewica Razem poseł Sojuszu Grzegorz Napieralski.

_ - SLD w tych wyborach idzie po to, aby odmienić województwo zachodniopomorskie. To najbliższa kadencja jest bardzo istotna, bo to, być może, ostatnie lata, kiedy tak wielkie pieniądze będą płynąć do naszego regionu _ - powiedział o funduszach unijnych Napieralski.

Jego zdaniem obecne władze wojewódzkie nie gospodarują pieniędzmi dobrze. Jak opowiedział, uczestniczył ostatnio w uroczystości oddania do użytku wyremontowanego skrzydła w jednym ze szczecińskich szpitali i czuł się - jak powiedział - zażenowany. _ - To nie było święto lekarzy tam pracujących. To było święto PO i jej konwencja wyborcza. Tak działają politycy PO, aby tylko siebie promować i grać na siebie. Nie ma zgody, żeby tak traktować pieniądze europejskie na inwestycje _ - dodał.

W jego ocenie, do rządzenia nadają się ludzie lewicy, którzy _ mają w sercu pasję pomagania innym _. Najważniejsze są te inwestycje, które pomagają ludziom i dają im poczucie, że są potrzebni, to m.in. szkoły, żłobki i miejsca kultury - powiedział. Napieralski podkreślał, że dla SLD liczy się przede wszystkim nowoczesna edukacja, bezpieczeństwo socjalne i osobiste, a także zdrowie mieszkańców województwa.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich nazwał zachodniopomorskich kandydatów Sojuszu _ plejadą fantastycznych działaczy. Większość z nich będzie ozdobą list samorządowych _. _ - To drużyna przyjaciół _, która chce uzyskiwać więcej, niż w poprzednich wyborach, ale nie dla siebie, tylko dla mieszkańców regionu - dodał.

Z kolei poseł Stanisław Wziątek powiedział, że Sojusz różni się od innych partii tym, że darzy szacunkiem człowieka. - _ Bo nigdy nikt z nas nie powie do swoich partnerów, do tych, w imieniu których działa, frajerzy. Nie powie tak, jak mówi np. marszałek Sejmu, który jest tzw. mordochlapem - nie wie, co mówi, a później za to, co powiedział przeprasza. Czy to jest wiarygodność władzy? _ - pytał Wziątek. Nawiązał do wypowiedzi ministra rolnictwa Marka Sawickiego, który w wywiadzie nazwał rolników frajerami; potem za to przepraszał, oraz do zamieszania wokół wypowiedzi b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego dla portalu Politico, z której się potem Sikorski wycofał.

_ - Wiarygodni są ci, którzy obiecują i potrafią dotrzymać obietnic, i nasze dzisiejsze spotkanie jest zobowiązaniem do tego, żeby mówić, co chcemy zrobić. Gwarantujemy, że SLD i kandydaci będą rzetelnymi radnymi i będą wiernie realizować wszystkie działania programowe _ - powiedział Wziątek.

SLD zaprezentował także kandydatów na prezydentów miast oraz na radnych sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Obecnie w 30-osobowym sejmiku województwa zachodniopomorskiego koalicję rządzącą tworzą PO i PSL, które dysponują odpowiednio 16 mandatami i czterema mandatami. PiS ma czterech radnych. Solidarna Polska jednego radnego, a SLD - sześciu.

Wybory w 2010 r. do zachodniopomorskiego sejmiku wygrała PO, która uzyskała 16 mandatów (40,80 proc. poparcia). Drugie miejsce zajęło PiS z 5 mandatami (18,67 proc. poparcia), SLD zdobyło sześć mandatów (18,52proc.), a PSL trzy mandaty (12,96 proc.). Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller wskazał problem "numer jeden" Szef SLD ujawnił, najważniejsze punkty edukacyjnego programu tej partii w najbliższych wyborach.
Sondaż CBOS. PO przed PiS. Kto jeszcze wszedłby do Sejmu? Mimo utraty pozycji lidera rankingu PiS uzyskało najlepszy wynik od ostatnich wyborów parlamentarnych.
W tym Leszek Miller zgadza się z szefem PiS Nie pojawiają się żadne nowe nazwiska. Raczej mamy do czynienia z młynkiem kadrowym - ocenił misję Ewy Kopacz.
wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)