Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. PiS ma potwierdzenie tezy o fałszerstwach?

0
Podziel się:

Do skutku będziemy zabiegać o zmianę kodeksu wyborczego, o to, by były kamery przy liczeniu głosów i przezroczyste urny - przekonuje Mariusz Błaszczak.

Wybory samorządowe. PiS ma potwierdzenie tezy o fałszerstwach?
(Piotr Kowalczyk/AGENCJA SE/East News)
bEJumPoB

_ Do skutku będziemy zabiegać o zmianę kodeksu wyborczego, o to, by były kamery przy liczeniu głosów i przezroczyste urny _- przekonuje Mariusz Błaszczak.

Ostatnie wybory samorządowe przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS uznał za sfałszowane. _ Dlaczego były sfałszowane? Dlatego że ludzie głosowali, a wynik wyborów był inny niż ich wola _ - wyjaśniał.

Jego zdaniem tezę tę potwierdza 2,5 mln nieważnych głosów, duża różnica między rezultatem wyborów, a sondażami exit-polls oraz sposób działania Państwowej Komisji Wyborczej. _ Prawo i Sprawiedliwość wygrało te wybory, a więc mamy dodatkowy mandat do tego, żeby mówić, że były one sfałszowane. Gdyby nie były sfałszowane, to skala zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości byłaby dużo większa. To nie jest tak, że my jesteśmy sfrustrowani, bo wybory przegraliśmy. Nie - my te wybory wygraliśmy i pokazujemy nieprawidłowości _ - zaznaczył Błaszczak.

bEJumPoD

Przypomniał, że PiS kilka miesięcy temu złożyło w Sejmie projekt zmian w kodeksie wyborczym, który zakłada wprowadzenie przezroczystych urn do głosowania i kamery w komisjach wyborczych. Dzięki temu liczenie głosów można by obserwować w internecie.

Parlament odrzucił ten projekt. Zdaniem szefa Klubu Parlamentarnego PiS stało się tak dlatego, że _ ci, którzy dziś Polską rządzą, w ich interesie ten bałagan leży _. _ Ta władza cofa się jedynie przed protestem społecznym - tak było w przypadku ACTA, tak było w przypadku mam I kwartału, tak było w przypadku telewizji Trwam. Dlatego jutro proponujemy manifestację _ - powiedział Błaszczak.

_ Jeżeli zgodzimy się, żeby ludzie w Polsce jak za PRL głosowali, a nie wybierali, to będzie oznaczało, że demokracja w Polsce jest fasadą, że jest fikcją _ - dodał.

Błaszczaka zapytano też o możliwość powrotu do PiS trzech posłów - Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego - usuniętych z partii w konsekwencji oskarżeń o nieprawidłowości dotyczące ich służbowej podróży do Madrytu.

bEJumPoJ

_ Decyzja została podjęta, nie zmienimy tej decyzji. Panowie są poza partią. I tak już zostanie _ - podkreślił szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński zaprosił 32 tys. osób. Gdzie? Zwracając się do kandydatów z wyborów samorządowych, prezes PiS wyraził przekonanie, że uczestniczą oni w walce o lepszą przyszłość kraju i nadzieję, że nie poddadzą się w pół drogi.
PiS ma swój raport o wyborach. Są wnioski Według raportu PiS wybory należy ocenić jako naruszające standardy demokratyczne. Obecne wybory samorządowe trudno nazwać inaczej, niż godzącymi w fundamentalne standardy demokratycznego państwa.
Wskazują winnych "fałszerstwa" wyborów Zdaniem Joachima Brudzińskiego, władza odpowiada też za wadliwie działający kodeks wyborczy.
bEJumPpe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)