Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe. PiS domaga się ponownego liczenia głosów

0
Podziel się:

Jeśli doszłoby do ponownego liczenia głosów, może się to stać po drugiej turze wyborów.

Wybory samorządowe. PiS domaga się ponownego liczenia głosów
(David Torcivia / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))
bFfBLqDF

Prawo i Sprawiedliwość chce ponownego przeliczenia głosów w wyborach na prezydenta Bydgoszczy. Według oficjalnych wyników, pierwszą turę wygrał aktualny prezydent Rafał Bruski z PO.

Kandydat PiS-u Marek Gralik przegrał walkę o drugie miejsce z bezpartyjnym Konstantym Dombrowiczem równicą zaledwie 254 głosów.

Poseł PiS Tomasz Latos zapowiada złożenie wniosku o ponowne przeliczenie głosów. Jak tłumaczy poseł, komiter Marka Gralika jest to winny wyborcom, którzy przyglądają się całemu zamieszaniu w związku z liczeniem głosów przez PKW.

bFfBLqDH

Jeśli doszłoby do ponownego liczenia głosów w Bydgoszczy, może się to stać po drugiej turze wyborów. Poseł Tomasz Latos liczy na wcześniejsze rozwiązanie problemu. Wnioskiem PiS-u najpierw zajmie się sąd, który ma 14 dni na rozpatrzenie wniosku.

Dla dobra demokracji i samorządności, trzeba liczyć, że sąd zajmie się wnioskiem przed II turą wyborów, która odbędzie się 30 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
"Doszło do cudów nad urnami wyborczymi" _ To, co dzieje się ze zliczaniem głosów, jest skandalem _ - mówi Włodzimierz Czarzasty.
Wipler oferuje innym głosy swoich wyborców Choć zabraknie go w II turze wyborów na prezydenta Warszawy liczy, że zwycięzca poprze jego postulaty.
Oficjalne wyniki wyborów prezydentów, burmistrzów i wójtów PKW ujawniła dane z prawie wszystkich miast i gmin. Sprawdź kto wygrał, a gdzie konieczna będzie druga tura wyborów.
bFfBLqEi
KOMENTARZE
(0)