Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piechociński
25.11.2014 07:54

Wybory samorządowe. Piechociński nie wyklucza ręcznego liczenia

Następne wybory liczone ręcznie? Wicepremier Janusz Piechociński mówił w radiowej Jedynce, że nie zdziwiłby się, gdyby tak się stało.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

Gość Polskiego Radia uważa, że w ostatnim głosowaniu do samorządów zawiódł nie system wyborczy, a system informatyczny. Jak mówił, awarie mogą się zdarzać, ale błędem PKW było to, że nie zastosowała _ sprawdzonego mechanizmu _ i nie przeszła od razu na ręczny system liczenia. W opinii wicepremiera, gdyby tak było wyniki poznalibyśmy prawdopodobnie do minionej środy, a nie dopiero w ostatni weekend.

Janusz Piechociński przypomniał, że podczas pierwszej awarii do komisji trafiały najpierw głosy z mniejszych miejscowości, liczone właśnie ręcznie. Dlatego - zdaniem wicepremiera - niewykluczone, że w kolejnych wyborach właśnie taka, _ sprawdzona _ metoda zostanie użyta.

Same wyniki nie budzą wątpliwości wicepremiera Piechocińskiego. Jak mówił gość Jedynki, o sukcesie PSL przesądziła duża liczba kandydatów i ciężka ich praca. Dobry wynik w Gdyni tłumaczył sukcesem Janusza Kupcewicza - byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, a obecnie nauczyciela WF-u. _ _

_ - Nie polityk warszawski, który rozlicza diety, lata samolotem w towarzystwie pijanej żony, tylko zwykły prosty człowiek, któremu nie odbiło _ - tak Piechocińskiego chwalił nowego radnego sejmiku województwa pomorskiego.

W wyborach do sejmików wojewódzkich PSL był trzecią siłą. Ludowcy dostali 23,68 procent głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
Szukają kandydatów do PKW, Piechociński został papieżem. Memy cz. III Chociaż oficjalnych wyników z większości komisji wyborczych jeszcze nie ma, PSL jest zdecydowanym zwycięzcą. W Państwowej Komisji Wyborczej szukają zaś kandydatów na sędziów, a internauci interpretują sytuację na memach.
Kopacz i Piechociński rozmawiali o wynikach wyborów Oficjalne wyniki wyborów samorządowych wciąż nie są znane.
Piechociński oskarża TVP. "To manipulacja" Janusz Piechociński jest oburzony publikacją sondażu i domaga się od prezesa Telewizji Polskiej wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które zleciły badanie i je upowszechniły.
PiS złożył wniosek do Parlamentu Europejskiego. Skutek? Wniosek w tej sprawie podczas obrad plenarnych złożyli eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości, ale został odrzucony.
"Potrzebny powrót do kas mieszkaniowych" Wicepremier nie podał szczegółów planowanych rozwiązań.
Kolejne protesty wyborcze w Warszawie Jeden z nich złożył dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
Tagi: piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz