Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe 2014. Ważna deklaracja Millera

0
Podziel się:

- Jesteśmy gotowi na koalicje z każdym, także z PiS - powiedział.

Wybory samorządowe 2014. Ważna deklaracja Millera
(Reporter Poland)
bEJugbPF

W lokalnych samorządach jesteśmy gotowi na koalicje z każdym, także z PiS - powiedział w Poznaniu przewodniczący SLD. Były premier wziął udział w wielkopolskiej inauguracji kampanii samorządowej porozumienia SLD Lewica Razem.

_ - Samorząd nie musi odzwierciedlać politycznych podziałów w parlamencie. Jako władze krajowe, nie będziemy się wtrącać w żadne rozwiązania lokalne. Przyszłe koalicje muszą wynikać z werdyktu wyborców, a także z przekonania, że SLD w takiej koalicji może realizować chociaż część swojego programu _ - powiedział Miller.

B. premier pytany o ewentualne sukcesy w wyborach komitetów bezpartyjnych, które chcą odpartyjnienia samorządów stwierdził, że _ nie można utrwalać w Polsce demokracji bez partii politycznych _.

bEJugbPH

_ - Bez partii nie ma polityki ani na poziomie parlamentu, ani samorządu. Robienie polityki bez polityki to jest iluzja. Partie polityczne są kośćcem systemu demokratycznego. W samorządach można spotkać kandydatów bezpartyjnych, z komitetów obywatelskich, ale najczęściej są to ludzie, którzy mają jakąś przeszłość partyjną _ - powiedział.

Leszek Miller przypomniał podczas spotkania, że SLD Lewica Razem chce w trakcie kampanii szczególnie akcentować kwestie edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia i samorządności.

_ - O sile współczesnego państwa nie decyduje liczba czołgów czy dywizji, tylko jakość uniwersytetów. Nie decydują nakłady na zbrojenia, tylko nakłady na edukację, na badania naukowe, na nowoczesne technologie. Jeśli popatrzymy na najlepiej rozwinięte państwa świata, łatwo zauważymy, że inwestowanie w kapitał ludzki jest podstawowym źródłem ich bogactwa. Niemcy są źródłem podziwu w Europie nie dlatego, że mają szczególnie wielką armię, tylko dlatego, że mają konkurencyjną, sprawną, innowacyjną gospodarkę. Mają społeczeństwo pracy, a nie społeczeństwo zasiłków _ - powiedział.

Nawiązując do utrzymywanego przez Polskę stałego wskaźnika wydatków na wojsko, oraz planów zwiększenia go do 2 proc. PKB, zaapelował o przyjęcie stałego wskaźnika 2 proc. PKB na naukę, badania, rozwój polskiej myśli technologicznej i technicznej.

bEJugbPN

Jak podkreślił, lewica musi przywiązywać największą wagę do bezpieczeństwa socjalnego._ - Nie jest zagrożone nasze bezpieczeństwo militarne. Na Polskę nikt nie zamierza napaść. To, co słyszymy, że Rosja nas napadnie, to brednie lansowane przez podżegaczy wojennych, którzy są wśród polskich generałów i polskich polityków. Tak naprawdę zagrożone jest bezpieczeństwo socjalne. Wiele polskich rodzin z najwyższym trudem wiąże koniec z końcem _ - powiedział.

Zdaniem Leszka Millera, należy rozważyć przeniesienie części urzędów centralnych z Warszawy do regionów. Jak argumentował, byłoby to bardzo ożywcze dla mniejszych ośrodków._ - Warszawa jest wielka i piękna, ale czy każdy urząd centralny, każda spółka skarbu państwa, każda ważna instytucja musi tam mieć swoją centralę? A dlaczego nie w Poznaniu albo w Kaliszu? W wielu krajach europejskich tak dziś jest _ - powiedział.

Miller dopingował sympatyków lewicy do zachęcania innych do pójścia do wyborów._ - Naszym celem jest to, by po wyborach na wszystkich piętrach samorządów nie można było utworzyć żadnej większościowej, stabilnej koalicji bez udziału SLD Lewica Razem. Musimy uczynić wszystko, by przekonać innych, że to są ważne wybory. Nam nie sprzyja niska frekwencja. Wiele ludzi jest apatycznych - przekonajcie ich, że warto pójść głosować _ - zachęcał.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD podrabiał podpisy? Prokuratura sprawdza Zawiadomienie w tej sprawie złożyła miejska komisja wyborcza. Opolski SLD uważa, że to _ wierutne kłamstwo _.
Za dzień pracy dostaną 300 złotych. Na dodatek nie zapłacą ani grosza podatku Sprawdź, kto może liczyć na tak intratną posadę.
Wystarczy kilka głosów, by być radnym Krynica Morska liczy 1 109 wyborców - wynika z danych PKW. Oznacza to, że każdy z 15 okręgów wyborczych w jesiennych wyborach będzie w Krynicy Morskiej liczył około 74 wyborców.
bEJugbQi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)