Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe 2014. Tusk: Nie wszystko grało

0
Podziel się:

- Warto unikać wszelkich wpadek, ale jeśli się już zdarzają, to warto jednak chronić Polskę - powiedział.

Wybory samorządowe 2014. Tusk: Nie wszystko grało
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

_ - Bardzo przeżywałem te różne oskarżenia, takie trochę nieodpowiedzialne, kwestionujące to wszystko, co Polacy przez 25 lat budowali i to jest kompletnie bez sensu. Natomiast też musimy sobie powiedzieć, że nie wszystko grało, jeśli chodzi o działanie niektórych instytucji _ - powiedział w TVP Info były premier.

Tusk podkreślił, że w przyszłości należy unikać takich wpadek. _ - Warto unikać wszelkich wpadek, ale jeśli się już wpadki zdarzają, każdy robi błędy, to warto wtedy jednak chronić Polskę. Będę zawsze prosił wszystkich polskich polityków, żeby wobec własnej ojczyzny byli cierpliwi i wyrozumiali, żeby dbali o opinię na temat Polski (...), bo im lepsza nasza reputacja, tym lepiej też się będzie żyło Polakom _ - powiedział Tusk.

Komentując wyniki wyborów samorządowych, Tusk powiedział, że ma satysfakcję i bardzo się cieszy z wyników PO m.in. w Gdańsku, Warszawie i Radomiu.

_ - Też się czuję za to współodpowiedzialny. (...) Generalnie cieszę się, że w Polsce ciągle (są) ci ludzie, którzy wierzą we wspólnotę interesów Polski, Europy, że to można robić razem, że to się opłaca i Polsce, i Europie, żeby być razem, że to jakoś się udało i że ten finał, mimo że dwa tygodnie temu było tak niepewnie, że ten finał jest dobry _ - mówił Tusk.

Tusk zadeklarował, że jest do dyspozycji, jeśli jego polityczni koledzy z Polski będą potrzebowali jego rady. Podkreślił jednak, że _ kiedy się schodzi z pierwszego planu, to nie powinno się wtrącać _.

Mówiąc o swej misji w Brukseli, Tusk zaznaczał, że wszyscy musimy się nauczyć prawdziwej solidarności europejskiej oraz nauczyć się poświęcać _ kawałek swojego narodowego interesu _. _ Jesteśmy bardzo blisko tej świadomości w Europie _ - dodał. Według Tuska wejście Polski do strefy euro wzmocniłoby poczucie bezpieczeństwa, ale _ nie jest to możliwe za rok i za dwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk szefem Rady Europejskiej. Pierwsza ważna rozmowa Były polski premier rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Barackiem Obamą - poinformowały unijne służby prasowe.
Eksperci: To największe zaskoczenie wyborów _ - Zwycięstwo Roberta Biedronia w Słupsku to absolutna odwrotność tego, co do tej pory myśleliśmy o Polsce prowincjonalnej _- mówi politolog i były polityk Marek Migalski.
Będziemy mieli nowych posłów w Sejmie Wybrani prezydenci oraz burmistrzowie muszą zrzec się mandatu poselskiego, w innym wypadku nie będą mogli objąć urzędu w samorządzie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)