Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory samorządowe 2014. Prezydent zapowiada nowelizację kodeksu wyborczego

0
Podziel się

- Dokończenie wyborów to pierwszy punkt odbudowy zaufania obywateli do systemu wyborczego w Polsce - uważa Bronisław Komorowski.

Wybory samorządowe 2014. Prezydent zapowiada nowelizację kodeksu wyborczego
(PAP/Jacek Turczyk)
bEhEsXtx

- _ Dokończenie wyborów to pierwszy punkt odbudowy zaufania obywateli do systemu wyborczego w Polsce _ - uważa Bronisław Komorowski. Zaznacza, że podczas tegorocznych wyborów zdarzyło się wiele rzeczy smutnych i niedobrych.

Jako przykład podaje oskarżenia o ich sfałszowanie. Prezydent jest przekonany, że ten zarzut padł nie w kontekście jednego miejsca, a w kontekście całego kraju. _ - To jest najstraszniejsze oskarżenie, jakie można postawić systemowi demokratycznemu _ - powiedział Bronisław Komorowski.

Zdaniem prezydenta do odbudowy zaufania obywateli przyczyni się także zmiana sędziów komisji PKW. Do tej zmiany Bronisław Komorowski przywiązuje ogromną wagę. Prezydent jest pewny, że nowi sędziowie dokonają analizy tego, co się wydarzyło i tego, co jeszcze należy zrobić, by poprawić sytuację dotyczącą głosowania.

bEhEsXtz

Prezydent zapowiada również nowelizację kodeksu wyborczego. Zdaniem Bronisława Komorowskiego zapisy tego kodeksu przyczyniły się do wzrostu nieufności w tak ważnych kwestiach jak sumowanie, czy liczba głosów nieważnych. W kancelarii prezydenta trwają prace nad tą ustawą. Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką głosował dzisiaj w lokalu wyborczym w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ewa Kopacz krytykuje opozycję za "złą aurę" - _ W Polsce zwyciężyła polska demokracja _ - powiedziała.
Wyniki II tury wyborów na prezydentów miast Pracownia badawcza Ipsos chwilę po zamknięciu lokali wyborczych podała sondażowe wyniki zbierane na zlecenie TVP, TVN24 i Polsatu News.
Demonstracje pod siedzibą PKW? Policja w gotowości Państwowa Komisja Wyborcza zabezpiecza się przed ewentualną demonstracją przed jej siedzibą w Warszawie. Wewnątrz są funkcjonariusze BOR-u.
bEhEsXua
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)