Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
30.11.2014 21:11

Wybory samorządowe 2014. Prezydent zapowiada nowelizację kodeksu wyborczego

- Dokończenie wyborów to pierwszy punkt odbudowy zaufania obywateli do systemu wyborczego w Polsce - uważa Bronisław Komorowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

- _ Dokończenie wyborów to pierwszy punkt odbudowy zaufania obywateli do systemu wyborczego w Polsce _ - uważa Bronisław Komorowski. Zaznacza, że podczas tegorocznych wyborów zdarzyło się wiele rzeczy smutnych i niedobrych.

Jako przykład podaje oskarżenia o ich sfałszowanie. Prezydent jest przekonany, że ten zarzut padł nie w kontekście jednego miejsca, a w kontekście całego kraju. _ - To jest najstraszniejsze oskarżenie, jakie można postawić systemowi demokratycznemu _ - powiedział Bronisław Komorowski.

Zdaniem prezydenta do odbudowy zaufania obywateli przyczyni się także zmiana sędziów komisji PKW. Do tej zmiany Bronisław Komorowski przywiązuje ogromną wagę. Prezydent jest pewny, że nowi sędziowie dokonają analizy tego, co się wydarzyło i tego, co jeszcze należy zrobić, by poprawić sytuację dotyczącą głosowania.

Prezydent zapowiada również nowelizację kodeksu wyborczego. Zdaniem Bronisława Komorowskiego zapisy tego kodeksu przyczyniły się do wzrostu nieufności w tak ważnych kwestiach jak sumowanie, czy liczba głosów nieważnych. W kancelarii prezydenta trwają prace nad tą ustawą. Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką głosował dzisiaj w lokalu wyborczym w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ewa Kopacz krytykuje opozycję za "złą aurę" - _ W Polsce zwyciężyła polska demokracja _ - powiedziała.
Wyniki II tury wyborów na prezydentów miast Pracownia badawcza Ipsos chwilę po zamknięciu lokali wyborczych podała sondażowe wyniki zbierane na zlecenie TVP, TVN24 i Polsatu News.
Demonstracje pod siedzibą PKW? Policja w gotowości Państwowa Komisja Wyborcza zabezpiecza się przed ewentualną demonstracją przed jej siedzibą w Warszawie. Wewnątrz są funkcjonariusze BOR-u.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz