Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
13.11.2014 16:57

Wybory samorządowe 2014. PiS zaprasza "Weź sąsiada na wybory"

Przedstawiciele PiS zaapelowali, by do kampanii, która ma pomóc w zwiększeniu frekwencji w głosowaniu, przyłączyły się inne partie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawiński/Reporter)

Akcję _ Weź sąsiada na wybory _, mającą zachęcić mieszkańców regionu do udziały w wyborach samorządowych, zainicjowali w czwartek przedstawiciele świętokrzyskiego PiS. Zaapelowali, by do kampanii, która ma pomóc w zwiększeniu frekwencji w głosowaniu, przyłączyły się inne partie.

_ - Są sygnały, że ludzie są zniesmaczeni, zniechęceni do udziału w życiu publicznym. Uważamy, że ta kampania nie powinna się skończyć z chwilą ogłoszenia ciszy wyborczej, dlatego wychodzimy z propozycją do wszystkich sił politycznych w regionie, aby zachęcali ludzi do pójścia na wybory. Aby niedziela wyborcza, była prawdziwym świętem demokracji _ - mówił na Placu Artystów w Kielcach lider świętokrzyskiego PiS, poseł Krzysztof Lipiec.

Politycy zaprezentowali ulotki i naklejki, namawiające do tego, by zabrać na wybory sąsiada, jeśli ten np. ma problemy z poruszaniem się lub uważa, że jego głos nie ma znaczenia. Przygotowano także specjalne spoty, które będą zamieszczone na internetowych portalach społecznościowych.

Jak podkreślił Lipiec, kampania, którą PiS zamierza prowadzić do zamknięcia w niedzielę lokali wyborczych, ma na celu _ tylko i wyłącznie _ podwyższenie frekwencji. _ - Bardzo nam zależy na tym, by frekwencja wyborcza w regionie była wysoka. Będziemy szli pośród ludzi i zachęcali do pójścia na wybory. Zachęcanie do udziału w wyborach nie jest zakazane prawem _ - zaznaczył polityk.

Lipiec dodał też, że PiS jest przygotowane do _ dobrego monitoringu _ wyborów samorządowych. Nad ich prawidłowością mają czuwać przedstawiciele partii w komisjach wyborczych, mężowie zaufania oraz osoby obserwujące sytuację przed siedzibami obwodowych komisji. Wyniki głosowania na podstawie protokołów wyborczych z obwodów, będą także wprowadzone do własnego systemu komputerowego PiS - niezależnie od systemu prowadzonego przez Państwową Komisję Wyborczą.

Podczas innego czwartkowego briefingu PiS w Kielcach, wiceprezes partii poseł Antoni Macierewicz i kandydat partii w wyborach do świętokrzyskiego sejmiku Dominik Tarczyński, podpisali deklarację samorządowca, opracowaną przez polityków ugrupowania.

Dokument, którego zapisów zobowiązali się przestrzegać wszyscy kandydaci PiS, zawiera deklaracje dotyczące m.in.: podejmowania działań na rzecz stworzenia nowych, trwałych miejsc pracy, dobrego wykorzystania środków unijnych, wsparcia budownictwa mieszkaniowego, zatrzymania procesu likwidacji szkół.

Macierewicz zaznaczył, że konieczna jest odbudowa polskiego przemysłu i zrównoważony rozwój kraju, który gwarantuje rozdysponowanie pieniędzy z UE nie tylko dla wielkich metropolii, ale też na polską prowincję. _ Gdzie ich niestety brakuje, co jest powodem dramatycznego bezrobocia _ - mówił poseł.

_ Musimy pamiętać, by pójść do wyborów. By były one masowe, uczciwe, by nie było cudów nad urną, byśmy mieli gwarancję, że ci których Polacy wybiorą, naprawdę będą rządzili naszymi lokalnymi ojczyznami _ - podkreślił polityk.

Z kolei Tarczyński (czwarty na liście PiS do sejmiku, w okręgu obejmującym powiaty konecki, skarżyski i starachowicki), b. dyrektor oddziału TVP w Kielcach i dokumentalista - mówił o polskich szkołach, których ponad połowa jest finansowana przez samorządy.

_ - To one zatrudniają nauczycieli i od nas zależy, czy to będą seks-edukatorzy, ideologia gender, czy tradycyjna polska szkoła. Od nas zależy, czy tak jak w Częstochowie będzie finansowane in vitro, czy też nie _ - wyliczał. Podkreślił, że kandydaci PiS _ absolutnie sprzeciwiają się _ finansowaniu wymienionych działań z pieniędzy publicznych.

W 2010 r. świętokrzyskie PiS w wyborach do sejmiku uzyskało siedem z 30 mandatów (20,50 proc. głosów). Był to drugi wynik po zwycięskim PSL - 13 mandatów (32,91 proc.).

Ludowcy utworzyli koalicję w sejmiku i zarządzie województwa z PO, która zajęła trzecie miejsce w wyborach pod względem liczby mandatów (sześć, 15,86 proc.).

Kolejne miejsce uzyskało SLD - trzy mandaty (13,86 proc.), a jeden mandat przypadł _ Porozumieniu Samorządowemu _ prezydenta Kielc Wojciecha Lubawski (9,53 proc. głosów).

Czytaj więcej w Money.pl
PiS zaprezentowało program wyborczy Zakłada on przyśpieszenie rozwoju gospodarczego województwa lubelskiego przez wykorzystanie możliwości istniejących w regionie i kreatywności mieszkańców.
PiS chce _ słuchać Polaków i zmieniać Polskę _ - _ Celem PiS jest Polska, jej rozwój i bezpieczeństwo, bezpieczeństwo Polaków, przyszłość Polski _ - zapewnia Jarosław Kaczyński.
Te memy trzeba zobaczyć. Hofman wyśmiany Jedne z najważniejszych postaci PiS znalazły się na życiowym zakręcie. Zobacz najlepsze memy krążące w internecie.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz