Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory samorządowe 2014. Jarosław Gowin ramię w ramię z PiS

0
Podziel się:

"Nasi partnerzy z PiS wiedzą, że są sprawy, w których będziemy się różnili. To nie przeszkadza nam we współtworzeniu obozu wielkiej, zjednoczonej prawicy."

Wybory samorządowe 2014. Jarosław Gowin ramię w ramię z PiS
(Damian Klamka/East News)
bFeXncGd

Wkrótce PiS, Polska Razem i Solidarna Polska przedstawią wspólny program samorządowy - poinformował szef PR Jarosław Gowin. Współpracujące ugrupowania pracują nad programem gospodarczym. To będzie kompromis między naszymi postulatami a postulatami PiS - zapowiada Gowin.

_ - Wkrótce ogłosimy wspólny program samorządowy. Przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi przedstawimy wspólny program gospodarczy. To będzie musiał być kompromisem między postulatami Polski Razem, zdecydowanie wolnorynkowymi, a postulatami PiS, które kładzie nacisk na opiekę ze strony państwa _ - powiedział Gowin podczas konferencji w Sejmie.

To, że program gospodarczy PiS, PR i SP będzie musiał być kompromisem między ugrupowaniami pokazuje czwartkowe głosowanie w Sejmie nad ozusowieniem umów-zleceń. Za tym rozwiązaniem opowiedziało się 129 posłów PiS z wyjątkiem Adama Abramowicza, który głosował przeciw. 5 posłów PiS nie głosowało.

bFeXncGf

Podzielił się Klub Sprawiedliwa Polska, tworzony przez polityków Polski Razem i Solidarnej Polski. Przeciw głosowali Patryk Jaki i Andrzej Dąbrowski. Wstrzymał się Andrzej Romanek. Jarosław Gowin, Jarosław Żaczek i Jacek Żalek nie wzięli udziału w głosowaniu.

Tuż po głosowaniach Gowin zwołał konferencję dot. ozusowienia umów. _ - Zdecydowanie sprzeciwiamy się temu rozwiązaniu. To jest nic innego, jak podniesienie podatków. Konsekwencje poniosą ci, którzy są w sytuacji skrajnie trudnej: młodzi ludzie zatrudniani na umowy zlecenie. Rząd zamiast usuwać bariery utrudniające rozwój małych firm, próbuje przerzucić na przedsiębiorców odpowiedzialność _ - powiedział.

Zdaniem Gowina osoby zatrudnione na umowy-zlecenia będą, albo zwalniane, albo będą mniej zarabiały.

Gowin zapytany o to jak, mimo fundamentalnych różnic, partie zamierzają budować wspólny program gospodarczy, odpowiedział: _ Nasi partnerzy z PiS wiedzą, że są sprawy, w których będziemy się różnili, nawet pozostawali w sporze. To nie przeszkadza nam we współtworzeniu obozu wielkiej, zjednoczonej prawicy. Zdecydowanie więcej nas łączy z PiS niż dzieli _.

bFeXncGl

Postawa PR nie martwi PiS. Rzecznik PiS Adam Hofman zapytany o postawę ugrupowania Gowina odparł: _ Są rzeczy, w których się zgadzamy, są też rozbieżności. To jest oczywiste. Mamy zasadniczy cel: odsunięcie złej władzy i zmiana kraju. To, że będziemy się różnić w pojedynczych rzeczach nie jest niczym nadzwyczajnym _.

W czwartek Sejm zdecydował, że umowy zlecenia będą ozusowane od 1 stycznia 2016 r.; natomiast dochody członków rad nadzorczych - już od stycznia 2015 r.

Za rządową nowelizacją ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw głosowało 419 posłów, 8 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej w Money.pl
Jednoczenie prawicy nawet bez Gowina Zdaniem Adama Hofmana, to Jarosław Gowin zerwał rozmowy zjednoczeniowe z PiS. Według rzecznika poszło o pieniądze.
Polska razem będzie działać jako partia Polska Razem będzie kontynuować działalność jako samodzielna partia - oświadczył Jarosława Gowina, lider tej formacji. Podkreślił, że jego ugrupowanie jest otwarte na współpracę z partiami i środowiskami centroprawicowymi na szczeblu krajowym i samorządowym.
Gowin nie załamuje rąk. "Mamy propozycje" Jutro zbiera się prezydium Polski Razem. Gowin zadeklarował, że słaby wynik na pewno nie oznacza końca jego partii. Zapewnił też, że nie miał informacji, że ktoś zamierza z Polski Razem odejść.
bFeXncGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)