Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie 2015. W lutym Rada Krajowa PO ws. Komorowskiego

0
Podziel się:

- Podjęliśmy decyzję o zaangażowaniu się w kampanię prezydencką, łącznie z zaangażowaniem finansowym - powiedział wiceszef PO Cezary Grabarczyk.

Wybory prezydenckie 2015. W lutym Rada Krajowa PO ws. Komorowskiego
(Beata Zawrzel / Reporter)

Na luty ma zostać zwołane posiedzenie Rady Krajowej PO, na którym partia udzieli w nadchodzących wyborach prezydenckich poparcia kandydaturze urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego - takie ustalenie zapadło na dzisiejszym posiedzeniu zarządu PO.

O decyzji zarządu poinformował wiceszef PO, minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. Władze PO ustaliły ponadto, że partia włączy się - zarówno organizacyjnie, jak i finansowo - w kampanię Komorowskiego. - _ Podjęliśmy decyzję o zaangażowaniu się w kampanię prezydencką, łącznie z zaangażowaniem finansowym _ - powiedział Grabarczyk.

Nieoficjalnie politycy Platformy deklarują, że wybór szefa i innych członków sztabu wyborczego będzie należał do samego Komorowskiego; PO będzie chciała mieć w nim jednak swoich przedstawicieli.

Sam Komorowski nie ogłosił jeszcze oficjalnie decyzji o ubieganiu się o reelekcję. Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek mówiła niedawno, że Komorowski _ zakomunikuje swoją decyzję bliżej ogłoszenia przez marszałka Sejmu daty wyborów prezydenckich _. Na zarządzenie wyborów Radosław Sikorski ma czas do 6 lutego 2015 roku.

Pytany, kiedy można spodziewać się ogłoszenia daty wyborów, marszałek odparł, że jeszcze nie podjął decyzji _ co do wyborów prezydenckich _. Według PKW wybory odbędą się 10 lub 17 maja.

Politycy PO od jakiegoś czasu namawiają PSL, by poparła kandydaturę Komorowskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że PSL przed majowymi wyborami prezydenckimi rozważa dwa warianty: poparcie urzędującego prezydenta lub wystawienie jako kandydata wiceszefa PSL Adama Jarubasa. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w styczniu.

Jak wynika z poniedziałkowego sondażu Millward Brown dla TVN i TVN24, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je w pierwszej turze Komorowski, na którego głosowałoby 65 proc. badanych. Drugie miejsce zająłby kandydat PiS Andrzej Duda (21 proc.), trzecie kandydatka SLD Magdalena Ogórek (6 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/m331237.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/likwidacja-kopaln-rozpoczelo-sie-spotkanie,51,0,1691443.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent nie chce włączać się w konflikt między górnikami a rządem. Proponuje jednak... Do protestu dołączyły się cztery kolejne kopalnie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/m287891.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bronislaw-komorowski-wsparl-wielka-orkiestre,108,0,1691244.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent wsparł WOŚP. Oto, co powiedział Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku gra, by Polska była coraz lepsza - mówił Bronisław Komorowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/m331159.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory-prezydenckie-w-chorwacji-o-wygranej,61,0,1690941.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Każdy głos może zmienić wynik tych wyborów W drugiej turze startują dotychczasowy prezydent, socjaldemokrata Ivo Josipović i kandydatka centroprawicy Kolinda Grabar-Kitarović.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)