Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie 2015. Podzielone opinie ws. apelu Komorowskiego do kandydatów

0
Podziel się:

Apel powinien być skierowany do środowiska, które poparło obecnego prezydenta - uważa część oceniających.

Wybory prezydenckie 2015. Podzielone opinie ws. apelu Komorowskiego do kandydatów
(PAP/Jacek Turczyk)
bELuqiuZ

Apel Bronisława Komorowskiego o powściąganie politycznej agresji w kampanii wyborczej wzbudził zarówno aprobatę, jak i uwagi, że powinien być skierowany do środowiska, które poparło obecnego prezydenta.

Bronisław Komorowski zwrócił się w piątek w liście otwartym do konkurentów w wyborach o urząd prezydenta oraz sił politycznych o prowadzenie kampanii, która nie będzie pogłębiać i tak już boleśnie głębokich podziałów. _ Apeluję o powściąganie nadmiaru złych emocji i politycznej agresji _ - napisał prezydent.

Jak ocenił kandydat PSL w wyborach prezydenckich, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, inicjatywa prezydenta jest cenna i dotyczy tych wartości w polityce, które on sam wyznaje. Przypomniał, że on też w ostatnim czasie apelował do samorządowców o poparcie jego kandydatury ponad podziałami politycznymi. Podkreślił jednak, że dziś najpoważniejszym problemem polskiej sceny politycznej są zwaśnione strony: PO i PiS. _ - Sprawcę niekomfortowego dziś stanu ducha Polaków widzę w tym bezproduktywnym konflikcie. Ja chcę tę wojnę zakończyć _ - powiedział.

bELuqivb

Z kolei szefowa sztabu wyborczego kandydata PiS Andrzeja Dudy, Beata Szydło oceniła, że prezydent Komorowski nie ma pomysłu na swoją kampanię, stąd inicjatywa listu. _ - Kampania ruszyła, musi coś zrobić, więc pisze list. Obecnie wszystkie spory i dzielenie Polaków to jest robota PO. Jeżeli prezydent chce apelować do kogoś o spokój, to powinien zaapelować do rządu premier Ewy Kopacz _ - podkreśliła.

_ - Jeżeli chodzi o merytoryczną debatę, rozmowę na temat konkretnych programów, jesteśmy gotowi _ - zadeklarowała Szydło.

Rzecznik SLD Dariusz Joński podkreślił, że kandydatka Sojuszu Magdalena Ogórek _ nie używa języka agresji, nikogo nie atakuje _, więc apel _ nie dotyczy nas _. Dodał, że prezydent powinien swój list w pierwszej kolejności skierować do PO, która go w tych wyborach popiera, oraz do Michała Kamińskiego, który w tym tygodniu został sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.

_ - Ostatnie ruchy kadrowe, zatrudnienie m.in. pana Kamińskiego, świadczy o tym, że to jest teraz główny kreator wizerunku rządu i pewnie również częściowo tej kampanii wyborczej. A doskonale znamy umiejętności i narzędzia, jakimi posługiwał się w przeszłości, jeszcze w Prawie i Sprawiedliwości _ - powiedział Joński.

bELuqivh

Według rzecznika Twojego Ruchu Andrzeja Rozenka Janusz Palikot zgadza się z apelem prezydenta. Rozenek przypomniał, że lider Twojego Ruchu wzywa prezydenta Komorowskiego do debaty na temat sprawowania najwyższego urzędu w państwie.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejni chętni do wyborów prezydenckich Anna Grodzka oficjalnie kandydatką Partii Zieloni w wyborach prezydenckich, a muzyk Waldemar Deska - Partii Libertariańskiej.
Andrzej Duda zapowiada cofnięcie reformy emerytalnej / fot: PAP/Jakub Kamiński" /> Kandydat PiS na prezydenta zapowiada cofnięcie reformy emerytalnej Andrzej Duda zainaugurował dziś swoją kampanię. - _ To było wystąpienie w iście amerykańskim stylu _ - ocenia ekspert.
Komorowski jest skazany na kolejną kadencję? Skuteczna rywalizacja z obecnym prezydentem będzie trudna - oceniają politolodzy.
bELuqivC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)