Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie 2015. Kolejni chętni zgłosili kandydatury

0
Podziel się:

Anna Grodzka oficjalnie kandydatką Partii Zieloni w wyborach prezydenckich, a muzyk Waldemar Deska - Partii Libertariańskiej.

Wybory prezydenckie 2015. Kolejni chętni zgłosili kandydatury
(Reporter)
bELvhbfp

Anna Grodzka oficjalnie kandydatką Partii Zieloni w wyborach prezydenckich. Ugrupowanie deklaruje, że posłanka będzie kandydatką _ lewicy społecznej _. Chęć udziału w wyborach zgłosił też muzyk Waldemar Deska.

Anna Grodzka została wyłoniona przez Komitet Inicjatywy _ Prawybory Społecznego Kandydata na Prezydenta RP _. W skład tej grupy wchodzą stowarzyszenia i fundacje kojarzone z lewicą.

W manifeście Komitetu jest mowa o kandydacie, który będzie _ aktywnie wpływał na realizację interesu społeczeństwa _ i sprawi, że Polska przestanie być _ rezerwuarem taniej siły roboczej _. Kandydat społecznej lewicy miałby też wspierać transformację energetyczną Polski w kierunku energetyki odnawialnej.

bELvhbfr

Komitet deklaruje również, że celem kandydata lewicy społecznej jest działanie na rzecz _ odnowy demokracji _, świeckiego charakteru państwa a w sferze gospodarczej realizowanie postulatów demokracji pracowniczej.

Anna Grodzka rozpocznie swoją kampanię prezydencką 13 lutego o godzinie 12:00.
By wziąć udział w wyborach prezydenckich każdy kandydat musi zebrać do 26 marca 100 tysięcy podpisów poparcia.

Również muzyk, współzałożyciel zespołu Daab Waldemar Deska zapowiedział w sobotę, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich z poparciem Partii Libertariańskiej. Liczy na dwucyfrowy, co najmniej trzeci wynik.

Jak powiedział podczas briefingu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, partia, która go popiera jest formacją _ ludzi kochających wolność i uważających, że tam, gdzie beton, nie da się żyć _.

bELvhbfx

Pytany o swój program powiedział, że będzie to _ program dwóch doktryn i czwartej drogi _.

_ Pierwsza doktryna to będzie podniesienie z zapaści wymiaru sprawiedliwości i podniesienie kultury prawnej, stanowienia i wykonywania prawa oraz kultury debaty publicznej _ - wyjaśnił.

_ Druga doktryna, doktryna czwartej drogi, dotyczy spraw gospodarczych, politycznych i społecznych. To jest przewidywanie zmian, jakie muszą nastąpić w najbliższym czasie w świecie, a w Unii Europejskiej na pewno _ - dodał.

Pytany o swoje kompetencje powiedział, że ma _ gruntowną diagnozę tego, co jest złe _.

bELvhbfy

Deska dodał, że liczy na co najmniej trzeci, dwucyfrowy wynik w wyborach.

_ Mam poparcie ludzi uczciwych, ludzi kochających wolność, ludzi niezgadzających się na krętactwa polityczne oraz poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości i przedsiębiorców, którzy nie mogą rozwinąć skrzydeł _ - powiedział.

Partia Libertariańska została zarejestrowana w czerwcu 2014 r. Jak informuje na swojej stronie internetowej, istotą jej programu politycznego jest stopniowe dążenie do zapewnienia jak największej wolności, zarówno w sferze gospodarczej, jak i obyczajowej.

_ Jesteśmy za całkowitą swobodą działalności gospodarczej i zamierzamy rozpocząć masową likwidację zbędnych regulacji oraz przepisów. Wykluczamy ingerencję państwa we wszelkie procesy rynkowe. Wiąże się to z wycofaniem państwa ze wszystkich obszarów działalności, które mogą być skutecznie obsługiwane przez wolny rynek, takich jak edukacja, służba zdrowia czy transport. Oznacza to pozostawienie w sferze publicznej jedynie obrony narodowej, sądownictwa, służb mundurowych, polityki zagranicznej oraz minimalnej administracji _ - czytamy na stronie partii.

bELvhbfz

Do tej pory chęć startu w wyborach zadeklarowali m.in.: urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, Andrzej Duda (PiS), Adam Jarubas (PSL), Magdalena Ogórek (SLD), Janusz Palikot (Twój Ruch), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Marian Kowalski (Ruch Narodowy)
, Jacek Wilk (KNP)
. Anna Grodzka ma zostać kandydatką Partii Zieloni.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kandydat PiS na prezydenta zapowiada cofnięcie reformy emerytalnej Andrzej Duda zainaugurował dziś swoją kampanię. - _ To było wystąpienie w iście amerykańskim stylu _ - ocenia ekspert.
Komorowski jest skazany na kolejną kadencję? Skuteczna rywalizacja z obecnym prezydentem będzie trudna - oceniają politolodzy.
Ogórek dotrwa do drugiej tury wyborów? Jeśli swą kandydaturę zgłosi prezydent Bronisław Komorowski, to poparcie dla niego będzie spadać - przekonują działacze SLD.
bELvhbfS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)