Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory na Ukrainie. Nowe prawo ograniczy nadużycia?

0
Podziel się

Za samo wyrażenie gotowości do sprzedaży swojego głosu bądź też pośredniczenie w takim procederze można trafić do więzienia na 2 lata.

Wybory na Ukrainie. Nowe prawo ograniczy nadużycia?
(PAP/EPA)
bDHWNlLp

Za samo wyrażenie gotowości do sprzedaży swojego głosu bądź też pośredniczenie w takim procederze można zapłacić karę od 1700 do 5100 hrywien, czyli od 450 do 1350 złotych albo trafić do więzienia na 2 lata.

Zaostrzono kary dla polityków, którzy teraz za kupowanie głosów mogą zostać pozbawieni wolności na 3 lata. Karana będzie także agitacja polegająca na „bezpłatnym wykonaniu usług” różnym instytucjom.Prezydent podpisał przyjętą wcześniej przez parlament ustawę.

Kupowanie głosów bezpośrednie, czyli za konkretną kwotę, czy reklamówkę podstawowych produktów spożywczych, bądź też pośrednie, gdy kandydat budował place zabaw, remontował szkoły i przedszkola było hitem kampanii wyborczej do parlamentu 2 lata temu. Eksperci oceniali, że stosowano je niemal we wszystkich okręgach. W czasie tej kampanii to zjawisko jest notowane jedynie w 1/3 okręgów.

bDHWNlLr

Obecnie jest moda na przekazywanie pieniędzy i zbiórkę rzeczy dla żołnierzy walczących na Wschodzie. Kandydaci niezależni masowo upodobniają swoją kampanię do kampanii Bloku Petra Poroszenki, który ma największe, niemal 40-procentowe, poparcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Ukrainie. Jest nowy sondaż Najwięcej respondentów deklaruje poparcie dla Bloku prezydenta Petra Poroszenki.
Wojna na Ukrainie. Kolejne starcia i ofiary mimo rozejmu Siedmiu ukraińskich wojskowych zginęło dziś w ostrzelanym przez rebeliancki czołg transporterze opancerzonym.
Wybory na Ukrainie. Wejdą tylko trzy partie? Do parlamentu mogą dostać się: Blok prezydenta Petra Poroszenki, Radykalna Partia deputowanego Ołeha Laszki oraz Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko.
bDHWNlLS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)