Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olwenik
11.04.2008 08:28

Wszystkie błędy śledczych ws. porwania Olewnika

Rodzina Olewników stworzyła listę zaniedbań, których dopuścili się policjanci i prokuratorzy zajmujący się sprawą porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Podziel się
Dodaj komentarz

O przedstawienie na piśmie uwag dotyczących śledztwa poprosił na spotkaniu z bliskimi ofiary minister sprawiedliwości, Zbigniew Ćwiąkalski - donosi _ Rzeczpospolita _.

Gazeta ujawnia, że opracowanie przygotowane przez rodzinę Olewników zawiera kilkadziesiąt istotnych uchybień. Gazeta przypomina, że już na początku dochodzenia policjanci nie zabezpieczyli wszystkich śladów w domu porwanego. Kardynalnym zaniedbaniem, o którym pisze rodzina Olewników, jest brak działań policji i rezygnacja z monitorowania momentu podjęcia okupu przez porywaczy w 2003 roku. Mimo iż o całej akcji - jak twierdzą pokrzywdzeni - poinformowali szefa policyjnej grupy, Remigiusza Mindę.

W piśmie wytknięto także to, iż policja nie przyjęła anonimu, który kilka miesięcy przed podjęciem okupu - gdy porwany jeszcze żył - przekazali funkcjonariuszom Olewnikowie.

Inny zarzut dotyczący praktycznie całego śledztwa to opieszałość w badaniu zabezpieczonych dowodów i sporządzaniu ekspertyz. Jak przykład podaje włos z domu ofiary, zabezpieczony już po porwaniu, do analizy przekazali dopiero olsztyńscy prokuratorzy w 2006 roku.

Tagi: olwenik, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz