Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Współpraca z Twoim Ruchem. SLD na to nie pójdzie

0
Podziel się:

Wczoraj w Warszawie miał miejsce kongres założycielski Twojego Ruchu, w skład którego weszli głównie byli członkowie Ruchu Palikota.

Na zdj. Włodzimierz Czarzasty
Na zdj. Włodzimierz Czarzasty (Krzysztof Jastrzebski/East News)

Polityk SLD Włodzimierz Czarzasty mówi, że program nowego podmiotu jest liberalny, a nie lewicowy.

Twój Ruch proponuje bowiem odpłatność za szkolnictwo i służbę zdrowia oraz niską emeryturę z możliwością dorobienia do niej. Zdaniem Czarzastego, 1/3 Polaków w biednych regionach Polski, nie będzie w stanie dorobić do niskiej emerytury.

Czarzasty nie widzi potrzeby współpracy z Twoim Ruchem. Jak podkreślał, argumentem jest nie tylko liberalny - jego zdaniem - program. Na przeszkodzie stoi też to, że Janusz Palikot jest politykiem nieprzewidywalnym. Podobnie jest z jego partią - mówił polityk SLD.

Wczorajszy kongres jest dopiero początkiem działalności Twojego Ruchu. Janusz Palikot zapowiedział dziś w radiowej Jedynce, że w najbliższych miesiącach odbędą się jego kongresy programowe w 16 miastach, zostaną też wybrane władze lokalne.

Czytaj więcej w Money.pl
Twój Ruch - nowa partia Palikota przedstawia program - _ Tę nazwę wymyśliła Maria Czubaszek _ - ogłosił Janusz Palikot.
"Tak Palikot wyborców nie odzyska" Ekspert zauważa, że zmiana loga z Ruchu Palikota na Twój Ruch została przeprowadzona w nie najlepszym momencie.
Są przecieki w sprawie nowej partii Palikota "Twój Ruch" to nowa nazwa partii Janusza Palikota, którą dzisiaj przyjęli delegaci na zjazd - wynika z nieoficjalnych informacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)