Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Współpraca telekomów ogranicza konkurencję? Ruszyło postępowanie UOKiK

0
Podziel się:

Urzędnicy przyjrzą się sytuacji na rynku telekomunikacyjnym w Polsce.

Współpraca telekomów ogranicza konkurencję? Ruszyło postępowanie UOKiK
(lusi/sxc.hu)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbada, czy działania operatorów telekomunikacyjnych dotyczące współpracy między innymi w zakresie współdzielenia sieci lub częstotliwości nie prowadzą do ograniczenia konkurencji.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie wiceprezes UOKiK Jarosław Król, to jest postępowanie w sprawie, a nie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy. Dodał, że chodzi o zbadanie sytuacji na rynku telekomunikacyjnym.

_ - Zebrane informacje pozwolą na bliższe przyjrzenie się sektorowi, w tym na sprawdzenie sygnałów dochodzących od przedsiębiorców oraz ekspertów bezpośrednio do Urzędu lub w ramach publicznej dyskusji _ - napisano.

Zgodnie z prawem antymonopolowym postępowanie wyjaśniające powinno się zakończyć w ciągu 30 dni, a w sprawach szczególnie skomplikowanych - 60 dni od jego wszczęcia. Terminy te mogą był dłuższe w przypadku oczekiwania przez Urząd na informacje od przedsiębiorców.

Jeżeli w trakcie postępowania prezes UOKiK stwierdzi nieprawidłowości, to może wszcząć postępowanie w sprawie praktyk ograniczających konkurencję.

Czytaj więcej w Money.pl
Ustawa deweloperska zwiększa bezpieczeństwo kupujących lokale Głównym celem obowiązującej od prawie dwóch lat ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (tzw. ustawy deweloperskiej) było - zdaniem UOKiK - ograniczenie ryzyka ponoszonego przez kupujących mieszkanie lub dom z pierwszej ręki.
Uwaga, nawet 70% sklepów internetowych może łamać prawo Profesjonalnie przygotowany regulamin to nie wszystko. Sklepy masowo popełniają błędy również w innych miejscach.
Nowy prezes UOKiK od dziś na stanowisku Adam Jasser zastąpił odwołaną na początku lutego Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel. Donald Tusk oczekuje od niego większej wrażliwości, jeśli chodzi o interes konsumenta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)