Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
senat
20.09.2013 19:02

Współpraca rozwojowa. Senat za zmianami w ustawie

Senatorowie nie wprowadzili dziś żadnych poprawek do nowelizacji ustawy o współpracy rozwojowej, zmieniającej m.in. definicję tej współpracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(senat.gov.pl)

Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

Nowela zmienia definicję współpracy rozwojowej tak, by oznaczała ona działania organów administracji rządowej w celu udzielania pomocy nie tylko - tak jak jest to obecnie - państwom rozwijającym się, ale także ich społeczeństwom.

Propozycja podyktowana jest tym, że polska współpraca rozwojowa skierowana jest również do osób np. ubiegających się o status uchodźcy w naszym kraju, czy biorących udział w programach stypendialnych w Polsce.

W noweli wprowadzono też zmianę wynikającą ze zmiany nazwy Polskiej Fundacji Międzynarodowej Współpracy na rzecz Rozwoju _ Wiedzieć Jak _ - nosi ona obecnie nazwę Fundacji Solidarności Międzynarodowej. Zmiana nazwy została odnotowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w lutym 2013 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Gibraltar skreślony z ministerialnej listy? Państwo ma zostać wykreślone z listy krajów stosujących szkodliwe praktyki podatkowe.
Firmy zatrudniające więźniów czekają zmiany Zamówienie nie będzie objęte reżimem ustawy, jeżeli jego celem będzie zatrudnienie osób pozbawionych wolności i nie przekroczy tak zwanych limitów unijnych.
Milionowe cięcia w MSZ, Sejmie i Senacie Senackie komisje spraw zagranicznych oraz regulaminowa i spraw poselskich zaopiniowały pozytywnie cięcia w budżetach: MSZ (38 mln zł), Kancelarii Prezydenta (3 mln zł), Kancelarii Sejmu (12 mln zł) i Kancelarii Senatu (5,3 mln zł).
Tagi: senat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz