Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Współpraca Kaczyńskiego z Ziobro? Chcą odsunąć PO od władzy

0
Podziel się:

Koalicja rządząca nie przejęła się zapowiedziami opozycji. Nie wierzą w to porozumienie.

Współpraca Kaczyńskiego z Ziobro? Chcą odsunąć PO od władzy
(EastNews)

Politycy prawicowi zapowiadają współpracę, która ma odsunąć PO od władzy. Koalicja nic sobie z tych pogróżek nie robi. Jutro Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski ma się spotkać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Tematem rozmowy będzie współpraca ugrupowań polityków podczas następnych wyborów.

Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Platforma Obywatelska ma się czego bać. Jak mówił, afera taśmowa pokazała, że w Polsce potrzeba _ nowej jakości politycznej _, a może nią być jedność prawicy. _ Teraz PO będzie miała z kim przegrać i to boleśnie _ - powiedział Czarnecki.

Politykowi PiS wtóruje Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Jego zdaniem, regionalni działacze chcą współpracy przed wyborami samorządowymi. _ Na ołtarzu jedności nie chcemy poświęcić swoich przekonań, poglądów i tego, co nas kiedyś podzieliło, ale waga spraw jest taka, ze najwyższą wartością jest racja państwa, a ona wymaga konsolidacji i łączenia sił _ - mówi Cymański.

Jednak te zapowiedzi nie psują nastroju politykom rządzącej koalicji. Julia Pitera z PO nie wierzy w możliwość bliskiej współpracy polityków prawicowych. Wyraziła ona wątpliwość, czy Jarosław Kaczyński będzie mógł tolerować _ rozbuchane ambicje _ Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Zbliżenie na prawicy lekceważy też Stanisław Żelichowski z PSL. Polityk nie wierzy, by z nawiązania współpracy tych ugrupowań mogło wyjść coś dobrego.

Krzysztof Gawkowski z SLD uważa, że jednoczeniu prawicy należy przeciwstawić bliższe współdziałanie partii lewicowych. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin - Mikke to _ największe nieszczęście, jakie mogłoby się przytrafić Polakom _. Krzysztof Gawkowski mówił, ze oznaczałoby to _ budowanie państwa antysystemowego, w którym szuka się odpowiedzialność wszystkich i wszędzie bez zauważania własnej winy _. Według posła SLD, byłoby to jeszcze gorsze, niż rządy PO i nie można na to pozwolić.

Według zapowiedzi Ryszarda Czarneckiego współpraca partii prawicowych nie będzie polegała na zawieraniu koalicji, a raczej wystawianiu wspólnych list podczas wyborów.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocne słowa Kaczyńskiego na temat Tuska Prezes PiS uważa, że Donald Tusk prowadzi PO do klęski, co - zdaniem Kaczyńskiego - rozumieją przeciętni członkowie Platformy.
Palikot: To będzie "putynizacja" naszego kraju _ PO nie mogąc znaleźć innych demokratycznych sposobów na utrzymanie poparcia, sięga do metody ostatecznej _.
Ziobro apeluje do szefa PiS. Dogadają się? Przewodniczący Solidarnej Polski chce "uczynić prezesa PiS odpowiedzialnym".
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)