Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocław: Trzy osoby zatrzymane za produkcję nielegalnego tytoniu

0
Podziel się:

Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa policja szacuje na kwotę blisko pół mln zł. Natomiast wartość zabezpieczonego w tej sprawie mienia m.in. maszyn i tytoniu to blisko 170 tys. zł.

Wrocław: Trzy osoby zatrzymane za produkcję nielegalnego tytoniu
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Przechwycenie blisko 700 kg nielegalnego tytoniu oraz zatrzymanie trzech osób zajmujących się jego wytwarzaniem - to efekt działań przeprowadzonych we Wrocławiu przez policję, funkcjonariuszy Izby Celnej i Straży Granicznej.

Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, funkcjonariusze przechwycili blisko 700 kg tytoniu bez polskiej akcyzy oraz zatrzymali trzy osoby zajmujące się nielegalną produkcją tytoniu. Działania prowadzone były na terenie trzech powiatów: wrocławskiego, trzebnickiego i oławskiego.

_ - Policjanci zabezpieczyli tytoń na jednej z prywatnych posesji, gdzie odbywała się produkcja oraz w magazynie, garażu znajdującym się we wrocławskiej dzielnic. Ponadto funkcjonariusze przechwycili kilka transportów nielegalnie wyprodukowanego tytoniu _ - powiedział rzecznik.

Ponadto zabezpieczono maszyny do cięcia i suszenia tytoniu, wagi elektroniczne, aromaty wykorzystywane przy produkcji, worki do pakowania oraz tytoń.

Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni i kobieta, to mieszkańcy Wrocławia i okolic, w wieku od 30 do 40 lat. Usłyszeli już zarzuty i grozi im kara do trzech lat więzienia. Wszyscy są powiązani ze środowiskiem wrocławskich pseudokibiców. Jak ustalili policjanci, nielegalny tytoń trafiał głównie na targowiska. Funkcjonariusze nie wykluczają, że był też rozprowadzany wśród pseudokibiców.

Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa policja szacuje na kwotę blisko pół mln zł. Natomiast wartość zabezpieczonego w tej sprawie mienia m.in. maszyn i tytoniu to blisko 170 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Produkowali i sprzedawali tytoń. Złapała ich policja Prawie 3,5 tony krajanki tytoniowej do wyrobu papierosów i 2,5 tony suszonych liści tytoniu wykryli policjanci CBŚ.
Przemyt tytoniu. Policjanci przechwycili 22 tony Funkcjonariusze CBŚ wraz z celnikami z Łodzi rozbili zorganizowaną grupę przestępczą.
Policja likwiduje nielegalną fabryczkę Nielegalną krajalnię i magazyn tytoniu zlikwidowali śląscy celnicy i Straż Graniczna w Mikołowie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)