Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: 29 działaczy sportowych oskarżonych o korupcję

Wśród oskarżonych są dwaj byli trenerzy i były kapitan, jednego z klubów ekstraklasy

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Kolejnych 29 osób usłyszało zarzuty w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, które prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.

Jak poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA, wśród osób, które usłyszały zarzuty, są m.in. dwaj b. trenerzy i b. kapitan drużyny klubu ekstraklasy GKS Bełchatów. Pozostali to byli i obecni zawodnicy tego klubu.

Zarzuty dotyczą _ ustawienia _ 33 spotkań II ligi w rundzie wiosennej sezonu 2003-2004 i w całym sezonie 2004-2005. Wówczas to GKS Bełchatów awansował do ekstraklasy.

W trakcie prowadzonego przez CBA śledztwa w sprawie korupcji w piłce nożnej 276 podejrzanym postawiono łącznie 1362 zarzuty. W tej sprawie skierowano już do sądów 15 aktów oskarżenia, którymi objęto 176 osób. Ponad 120 osób zostało już prawomocnie skazanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Manager znanej drużyny zatrzymany przez CBA Były menadżer Groclinu Grodzisk Wielkopolski Władysław K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
CBA analizuje "taśmy Laty". Będzie ich więcej? Prezes PZPN Grzegorz Lato nie został odwołany. Twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia.
Tagi: korupcja w piłce nożnej, korupcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz