Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrak TU-154M. Zaskakujące oświadczenie Rosjan

0
Podziel się:

Przedstawiciel Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej: Nie było żadnych czynności w celu oczyszczenia fragmentów samolotu.

Wrak TU-154M. Zaskakujące oświadczenie Rosjan
(PAP/Wojciech Pacewicz)

Żadnych czynności w celu oczyszczenia fragmentów samolotu Tu-154M rosyjskie organy śledcze nie podejmowały i podejmować nie planują - powiedział przedstawiciel Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin.

_ - Fragmenty wciąż są przechowywane w zamkniętym hangarze na terenie chronionym, toteż żadne osoby postronne nie mają do nich dostępu i nie mogą nic z nimi zrobić _ - podkreślił Markin, odnosząc się do doniesień polskich mediów, że wrak polskiego Tu-154M, który jest przechowywany na lotnisku w Smoleńsku, mógł zostać umyty.

Markin, cytowany przez agencję ITAR-TASS, zaznaczył, że Komitet Śledczy Rosji na przestrzeni całego dochodzenia w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem ściśle współpracował ze stroną polską we wszystkich kwestiach śledztwa.

_ - Wszystkie fragmenty polskiego samolotu były wielokrotnie oglądane i badane przez śledczych i ekspertów, w tym także z udziałem polskich prokuratorów i ekspertów _ - przypomniał.

_ - Obecnie także strona rosyjska jest otwarta na wszelką wspólną pracę z organami śledczymi Polski, w tym w kwestii konserwacji i badania fragmentów samolotu _ - dodał.

Informacja o tym, że wrak mógł zostać umyty, pojawiła się w mediach tuż po drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Rosjanie dopuścili dziennikarzy do zabezpieczonych fragmentów samolotu.

Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że w najbliższym czasie zwróci się do Rosji z pytaniem, czy doszło do czyszczenia wraku tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M, którym polska delegacja państwowa leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin jedzie do Moskwy. Ostro w sprawie wraku Minister sprawiedliwości: _ W sprawie wraku, głos polskiego rządu będzie jednoznaczny _. Zobacz na co liczy.
Wielka awantura w Sejmie. Krzyczeli: Chcemy prawdy o Smoleńsku! - _ Takie działania przeszły do historii zdrady narodowej _ - grzmiał z sejmowej mównicy premier Donald Tusk.
Sam bada katastrofę smoleńską. Co ustalił? _ Tupolew miał nieprawidłowo rozłożony ciężar _. To nie jedyny powód katastrofy.
Oddadzą wrak tupolewa, ale dopiero gdy... Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wydał specjalny komunikat na temat postępów śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)