Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
11.10.2011 11:02

Wraca sprawa Trybunału dla Kaczyńskiego i Ziobry

Sprawozdania komisji śledczej nie podlegają zasadzie dyskontynuacji, zgodnie z którą Sejm kolejnej kadencji nie zajmuje się sprawami rozpoczętymi i nie zakończonymi w poprzedniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Sejmu mijającej kadencji, wiceszef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będzie powrót do sprawy postawienia przed Trybunałem Stanu prezesa PiS, byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu to jedna z rekomendacji, która znalazła się w raporcie komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy, którą kierował poseł SLD Ryszard Kalisz.

Raport został przedstawiony w Sejmie pod koniec sierpnia. Sprawozdania komisji śledczej nie podlegają zasadzie dyskontynuacji, zgodnie z którą Sejm kolejnej kadencji nie zajmuje się sprawami rozpoczętymi i nie zakończonymi w poprzedniej. SLD rozpoczął pod koniec sierpnia zbieranie podpisów pod wnioskami o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS.

Schetyna pytany w RMF FM, czy Kaczyński i Ziobro staną przed Trybunałem, bo PO zapowiadała, że zastanowi się nad tym po wyborach, powiedział: _ Będziemy o tym rozmawiać i do tej sprawy wrócimy. Musi być większość parlamentarna do tego, by wniosek złożyć, ale sprawa jest w toku _ - powiedział.

Dopytywany, czy widzi ich przed Trybunałem Stanu, odparł: _ Nie wiem czy obu, czy jednego, to zależy też od rozmów koalicyjnych i od większości parlamentarnej _.

Wniosek o postawienie przed TS premiera lub członków rządu może złożyć co najmniej 115 posłów lub prezydent, a decyzję w tej sprawie musi poprzeć co najmniej 276 posłów.

Więcej na temat wyników wyborów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t141999.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/trybunal;stanu;dla;kaczynskiego;i;ziobry;to;kampania;wyborcza,206,0,850894.html) Kalisz: Kaczyński i Ziobro do Trybunału Stanu Posłowie PiS oceniają wnioski z raportu szefa sejmowej komisji śledczej jako absolutnie bezpodstawne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t97444.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spotkanie;tuska;z;pawlakiem;bez;rozmow;o;stanowiskach,39,0,933415.html) PSL bez euforii. "Nie czas na dzielenie tortu" Jest niepokój o przyszły Sejm. Piechociński: _ Szykuje się wielka, niestety widowiskowa i krzykliwa wojna o system wartości _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t160797.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/palikot;powinien;zostac;wicepremierem,83,0,932691.html) Palikot powinien zostać wicepremierem Dr Bartłomiej Biskup tłumaczy jaką rolę na lewej stronie sceny politycznej może odegrać Ruch Palikota.
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz