Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
18.02.2013 11:12

Wpadli złodzieje blisko 50 samochodów

Wszystkie skradzione samochody rozbierane były na części, a te później sprzedawane na giełdzie samochodowej lub w internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Policjanci z Sokołowa Podlaskiego rozbili szajkę zajmującą się kradzieżami samochodów osobowych. We współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej i policjantami z Białej Podlaskiej zatrzymali trzech mężczyzn, którym udowodniono blisko 50 tego typu przestępstw.

Grupa działała od 2011 roku. W tym czasie dopuściła się blisko 50-ciu kradzieży lub usiłowań kradzieży samochodów osobowych marek volkswagen i seat. Tylko w niewielkim Sokołowie Podlaskim udowodniono im 14 takich prób, z których część zakończyła się sukcesem. Ponadto sprawcy działali na terenie województw: lubelskiego i podlaskiego, a także w kilku krajach Unii Europejskiej.

Kilka dni temu sokołowscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, gdzie znaleziono części golfa skradzionego w tym mieście oraz podzespoły z kilkunastu innych aut skradzionych za granicą. Dzięki współpracy ze strażnikami granicznymi i policjantami z Białej Podlaskiej znaleziono jeszcze trzy takie miejsca, a w nich dwa auta i części od wielu innych.

Wszystkie skradzione samochody rozbierane były na części, a te później sprzedawane na giełdzie samochodowej lub w internecie. Zatrzymano trzech mieszkańców województwa podlaskiego w wieku od 28 do 36 lat. Dwóch z nich zostało aresztowanych, wobec jednego zastosowano dozór policyjny.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz