Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wpadł szef gangu, który wyłudził 7 mln zł kredytów

0
Podziel się:

W Czechach zatrzymano Andrzeja Ś., który według polskiej policji
kierował zorganizowaną grupą wyłudzającą kredyty.

Wpadł szef gangu, który wyłudził 7 mln zł kredytów
(filo/iStockphoto)

W Czechach zatrzymano Andrzeja Ś. ps. Kelner, który według polskiej policji kierował zorganizowaną grupą wyłudzającą kredyty. W sumie grupa wyłudziła siedem milionów złotych - poinformował Karol Jakubowski z Komendy Głównej Policji. 53-latek czeka na powrót do Polski.

Działalność grupy, którą miał kierować _ Kelner _ rozpoczęła się w 2002 r. Jak mówił Jakubowski, szajka wyspecjalizowała się w oszustwach bankowych i kredytowych. Podstawione przez Andrzeja Ś. osoby posługując się sfałszowanymi dokumentami brały kredyty; w sumie na prawie 7 milionów złotych.

Policja zatrzymała wcześniej wspólników Andrzeja Ś., dzięki czemu poznała schemat działania grupy i jej ścisłe kierownictwo. Sam 53-latek zaczął się ukrywać. Od 2010 r. poszukiwali go funkcjonariusze z Katowic, a prokuratura wystawiła za nim cztery listy gończe. Gdy policjanci zorientowali się, że mężczyzna uciekł za granicę i prawdopodobnie przebywa w Czechach, wystawiono za nim także Europejski Nakaz Aresztowania. Komenda Główna Policji przekazała też Czechom wszystkie informacje dotyczące Andrzeja Ś.

_ Kelnera _ poszukiwał specjalny zespół z Pragi. Potwierdzili oni dane policjantów z Katowic - poszukiwany przebywał w Uściu nad Łabą. _ Czescy funkcjonariusze przygotowali obławę na 53-letniego mężczyznę. Andrzej Ś. został zatrzymany i natychmiast przewieziony do jednostki policji. Był zaskoczony faktem, że został namierzony i zdemaskowany. Nie stawiał oporu przy zatrzymaniu _ - poinformował Jakubowski.

Z informacji czeskiej policji wynika ponadto, że Andrzej Ś. podczas pobytu w Czechach, nadal dokonywał przestępstw. _ Kelner _ czeka na powrót do Polski, gdzie stanie przed sądem.

Czytaj więcej w Money.pl
Adwokat okradał swoich klientów Adwokat podawał w sądzie, zamiast konta reprezentowanej strony, swój numer konta bankowego, i pieniądze, należne klientom, nigdy do nich nie trafiały.
Oszukał 44 osoby, ukradł blisko 4 mln zł Przez kilka miesięcy mężczyzny nie można było przesłuchać, bowiem ślad po nim zaginął i nie przebywał w miejscu zamieszkania.
Akcja CBŚ. Produkowali nielegalny alkohol Zatrzymano sześć osób, w tym trzech szefów grupy przestępczej. Grożą im kary od 5 do 8 lat pozbawienia wolności.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)