Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wotum nieufności dla Arłukowicza. Twój Ruch poprze wniosek PiS

0
Podziel się:

Mimo że wniosek PiS w sprawie ministra zdrowia jest motywowany politycznie, to Twój Ruch krytycznie ocenia całość funkcjonowania służby zdrowia w Polsce.

Wotum nieufności dla Arłukowicza. Twój Ruch poprze wniosek PiS
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Na posiedzeniu klubu Twojego Ruchu zapadła decyzja, że posłowie tej formacji poprą zapowiadany przez PiS wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - powiedział Łukasz Gibała.

Jak mówił polityk, mimo że wniosek PiS w sprawie Arłukowicza jest motywowany politycznie, to Twój Ruch krytycznie ocenia całość funkcjonowania służby zdrowia w Polsce.

- _ Uważamy, że kolejki są zbyt długie do specjalistów i nic się nie poprawia, leki są zbyt drogie i nic się nie poprawia, mimo że nakłady na służbę zdrowia rosną _ - argumentował. Według niego Arłukowicz jako minister zdrowia nie zasługuje na zaufanie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział wczoraj, że jego partia złoży wniosek o wotum nieufności wobec Arłukowicza. To reakcja na zapowiedź ministra zdrowia, że resort pracuje nad założeniami do projektu ustawy o systemie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych - szczegóły rozwiązań mają zostać przedstawione w przyszłym roku.

Arłukowicz zapewnił dzisiaj, że wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych nie utrudni dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Żaden pacjent nie będzie wykluczony - mówił minister.

Czytaj więcej w Money.pl
"Arłukowicz się nie wykazał w reformowaniu" Jeżeli chodzi o reformowanie systemu ochrony zdrowia - nie widać konkretnych działań ministra - komentują eksperci.
Kolejny minister Tuska pożegna się ze stanowiskiem? Krytycznie ocenia go nie tylko PiS, ale również politycy SLD, Twojego Ruchu i Solidarnej Polski.
Minister zdrowia złożył studentom obietnicę Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział w Szczecinie podczas inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, że będzie działać na rzecz ułatwienia dostępu do specjalizacji lekarskich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)