Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wójt gminy Pcim jest prześladowany? Tak twierdzi PiS

0
Podziel się:

Sprawdzane są różnego rodzaju dokumenty, przetargi. Kończy się jedna kontrola, zaczyna się kolejna, prowadzona przez inny organ.

Na zdj. Daniel Obajtek<br>
Na zdj. Daniel Obajtek<br> (prntscr www.youtube.com, <br>oficjalny kanał PiS)
bEKVUYjp

PiS uważa, że wójt gminy Pcim Daniel Obajtek jest prześladowany przez organy kontrolne i nękany kolejnymi kontrolami. To jest prześladowanie uczciwego człowieka - twierdzą politycy PiS. Sam wójt podkreśla, że chce pracować dla dobra mieszkańców swojej gminy.

Wiceprezes PiS Beata Szydło powiedziała na piątkowej konferencji, że _ historia prześladowania wójta Daniela Obajtka zaczęła się w 2010 roku _.

_ Od 2010 roku praca urzędu gminy w Pcimiu jest podporządkowana kolejnym kontrolom. Sprawdzane są różnego rodzaju dokumenty, przetargi. Kończy się jedna kontrola, zaczyna się kolejna, prowadzona przez inny organ _ - mówiła Szydło.

bEKVUYjr

Jak poinformowała, 15 kwietnia Obajtek został zatrzymany na 48 godzin pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej. Został zwolniony, a sąd nie zastosował żadnego środka zapobiegawczego. _ Taka jest historia człowieka uczciwego, który broni prawa mieszkańców swojej gminy do godnego życia _ - powiedziała Szydło.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński dodał, że wójt Obajtek jest samorządowcem, który w gminie odnosi sukcesy i ma 86 proc. poparcia.

_ Jest nieustannie prześladowany kontrolami, a ostatnio był zatrzymany. Mimo tego, że jest poważnie chory i zatrzymanie pogorszyło jego stan zdrowia, prokuratura domagała się jego zatrzymania. To jest prześladowanie człowieka, który szkodzi rządzącym _ - powiedział szef PiS.

_ Wiedziano, że pan wójt cierpi na pewną chorobę, słusznie sądzono, że zdenerwowanie wywoła atak choroby i sądzono, że w trakcie takiego ataku nastąpi przyznanie się do winy _ - uważa prezes PiS. Jak dodał, _ to jest Polska AD 2013 pod rządami Donalda Tuska _.

bEKVUYjx

Sam Obajtek podkreślił, że kontynuuje pracę w swoim urzędzie. _ Jednak trudno jest pracować, jeśli w ciągu dwóch lat odbywa się 16 kontroli. Nieraz tę samą sprawę sprawdzają trzy kontrole _ - powiedział. Dodał, że tak było m.in. w przypadku boiska Orlik wybudowanego w Pcimiu.

_ Przyszło Centralne Biuro Antykorupcyjne, które praktycznie może sobie wynająć u mnie gabinet, bo gości na każdym kroku. Na każdym kroku mam kontrole, które paraliżują urząd. Ja chcę pracować dla gminy, rozbudowywać ją, a nie wiecznie być torturowany kontrolami _ - powiedział wójt gminy Pcim. Jak deklarował, chce całą sprawę jak najszybciej wyjaśnić i zapowiedział, że będzie się bronił.

CBA zaprzecza, by zatrzymywało wójta gminy Pcim. W piątkowym oświadczeniu rzecznik Biura Jacek Dobrzyński napisał, że CBA _ nie zatrzymywało wójta Pcimia Daniela Obajtka ani 15 kwietnia 2013 roku, ani też w innym terminie _. Jak dodał, _ jakiekolwiek informacje dotyczące okoliczności domniemanego zatrzymania przez CBA Wójta Pcimia są nieprawdziwe i krzywdzące funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego _.

Z pisemnego oświadczenia Obajtka, rozdanego dziennikarzom na konferencji prasowej wynika, że wójt został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

bEKVUYjy

Dobrzyński napisał w oświadczeniu, że jedyne działania prowadzone przez CBA, _ to kontrola oświadczeń majątkowych przeprowadzona w dniach od 19 grudnia 2011 roku do 18 września 2012 roku _.

_ Kontrolę poprzedzała analiza prowadzona od 29 sierpnia 2009 roku. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami CBA przekazało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. 21 lutego 2013 roku Prokuratura Rejonowa Śródmieście Zachód wszczęła w tej sprawie śledztwo i powierzyła jego prowadzenie CBA _ - poinformował rzecznik CBA.

Ponadto - dodał - _ od 5 listopada 2009 roku do 2 lutego 2010 roku CBA przeprowadziło kontrolę w Urzędzie Gminy w Pcimiu dotyczącą zamówień publicznych w ramach inwestycji budowy boiska piłkarskiego Orlik 2012 _.

_ Kontrolę poprzedziła analiza prowadzona od 3 lipca 2009 roku. CBA w tej sprawie skierowało do wójta gminy Pcim wystąpienie pokontrolne oraz skierowało do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków Stałej Komisji Przetargowej oraz wójta gminy Pcim _ - poinformował rzecznik CBA.

bEKVUYjz
Czytaj więcej w Money.pl
Policja będzie strajkować w długi weekend Funkcjonariusze słoweńskiej policji granicznej zamierzają skrupulatnie wykonywać swoje obowiązki, m.in. prowadząc bardzo dokładne kontrole samochodów.
Masz zwrot z PIT? Fiskus weźmie cię pod lupę Eksperci sugerują, że niedomykający się budżet państwa spowoduje skrupulatne kontrole podatników w poszukiwaniu pieniędzy.
Takie będą konsekwencje afery z koniną Inspekcja Weterynaryjna zwiększy liczbę niezapowiedzianych kontroli w m.in. zakładach przetwórczych.
bEKVUYjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)