Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojsko na Białorusi. Ćwiczenia z rakietami Tor-M2 zaplanowane na 25-28 lutego

0
Podziel się:

Do czasu rozpoczęcia ćwiczeń uczestniczący w nim żołnierze muszą wykonać cały szereg zadań, w tym przemieścić się na odległość prawie 300 km, zbudować na terytorium poligonu miasteczko namiotowe i wykonać maskowanie taktyczne.

Wojsko na Białorusi. Ćwiczenia z rakietami Tor-M2 zaplanowane na 25-28 lutego
(Yuriy Lapitskiy/CC BY-SA 2.0/Wikipedia)

Pierwsze ćwiczenia z użyciem baterii rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu Tor-M2 odbędą się na Białorusi w dniach 25-28 lutego - poinformowała w piątek _ Biełorusskaja Wojennaja Gazieta _.

_ Dziś, 7 lutego, pierwsza kolumna sprzętu bojowego 120. rakietowej brygady udała się na poligon Poleski, gdzie pod koniec lutego 3. bateria Tor-M2 ma wziąć udział w taktycznych ćwiczeniach obejmujących strzelanie bojowe _ - podała gazeta.

Jak dodała, do czasu rozpoczęcia ćwiczeń uczestniczący w nim żołnierze muszą wykonać cały szereg zadań, w tym przemieścić się na odległość prawie 300 km, zbudować na terytorium poligonu miasteczko namiotowe i wykonać maskowanie taktyczne.

Gazeta przypomina, że białoruscy żołnierze już wypróbowali baterie Tor-M2 na rosyjskim poligonie Aszułuk. _ Działania wojskowych oraz sprzętu oceniono jako doskonałe _ - podkreśla _ Biełorusskaja Wojennaja Gazieta _. Dodaje, że wówczas odpalano rakiety w warunkach upału i dlatego teraz postanowiono się przekonać, jak sprawdzą się w warunkach białoruskiej zimy.

Na początku stycznia na uzbrojenie 120. rakietowej brygady obrony powietrznej w Baranowiczach (obwód brzeski) trafiła już trzecia bateria Tor-M2.

Bateria Tor-M2 składa się z czterech pojazdów kołowych, z których każdy wyposażony jest w osiem pocisków rakietowych oraz radarowe systemy wykrywania i naprowadzania. Bateria jest w stanie strzelać jednocześnie do 16 celów lecących w dowolnym kierunku z prędkością do 700 m/s w odległości do 12 km i na wysokości do 10 km. Celem może być samolot, śmigłowiec, dron lub rakieta.

Białoruski dziennik państwowy _ SB. Biełaruś Siegodnia _ pisał, że Białoruś ma docelowo posiadać ponad 10 baterii Tor-M2.

Czytaj więcej w Money.pl
Chwalił się wypadkami, stracił prawo jazdy Mężczyzna wrzucił na YouTube nagrania z wypadków, podczas których przeważnie zajeżdżały mu drogę różne samochody osobowe, w tym taksówki. Wówczas najczęściej dochodziło do kolizji.
Białoruś: powinien nie żyć, a jechał autem W wydychanym powietrzu miał 4,4 promila alkoholu
Jazda na sankach "to nielegale zgromadzenie" Trzech młodych ludzi ze Słonimia w obwodzie grodzieńskim Białorusi zostało zatrzymanych podczas zjeżdżania z górki na sankach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)