Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojsko
27.08.2008 06:37

Wojsko i policja walczą o poborowych

Obie służby chcą zwerbować jak najwięcej rekrutów, zanim pobór do wojska zostanie zawieszony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

Policja i wojsko rozpoczęły nadzwyczaj ostrą walkę o poborowych. Obie służby chcą zwerbować jak najwięcej rekrutów, zanim pobór do wojska zostanie zawieszony.

Jak pisze dziennik _ Polska _ efekt tej wojny jest taki, że Wojskowe Komendy Uzupełnień odmawiają poborowym, którzy chcą odrobić wojsko w policji, a komendy wojewódzkie policji narzekają, że WKU blokują im dopływ chętnych do służby zastępczej.

Armia chce wcielić jak najwięcej poborowych, gdyż liczy, że część z nich zostanie po służbie zasadniczej w szeregach służby nadterminowej.

Niezadowolona z tego jest policja, której bardzo brakuje ludzi. Obecnie jest w jej szeregach około 2 i pół tysiąca funkcjonariuszy odrabiających wojsko. Ale potrzeby są znacznie większe - ponad 4 tysiące. Poborowi są dla policji wyjątkowo cenni. To oni są kierowani do najcięższej służby - patrolowania miast.

_ Polska _ pisze, że od przyszłego roku poborowych już nie będzie. Wojsko i policja będą musiały przekonać do służby uczniów i studentów. Wojsko już rozpoczęło kampanię reklamową, policja zapowiada swoją na przyszły rok.

Tagi: wojsko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz