Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna z kibolami. Bartłomiej Sienkiewicz zapowiada zmiany

0
Podziel się

Część klubów żyje w zadziwiającej symbiozie ze środowiskami kibolskimi. Policja może wejść na stadion tylko wtedy, kiedy organizatorzy ją wezwą.

Wojna z kibolami. Bartłomiej Sienkiewicz zapowiada zmiany
(www.kprm.gov.pl)
bEqArsMR

Bardziej rygorystyczną politykę wobec klubów sportowych w przypadku ich pobłażliwości wobec incydentów wywoływanych przez środowiska kibolskie zapowiedział szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

Sienkiewicz skomentował w radiowej Jedynce incydent z zeszłego tygodnia, kiedy kibice piłkarscy Lecha Poznań podczas meczu z drużyną z Wilna wywiesili transparent: _ Litewski chamie, klęknij przed polskim panem! _

_ - To wstrząsająca obrzydliwość _ - powiedział Sienkiewicz o transparencie. Według niego pokazuje to, że coś niedobrego dzieje się ze środowiskiem kibiców w Polsce.

bEqArsMT

Szef resortu ocenił, że władze klubu z Poznania _ kompletnie się skompromitowały _. Jak podkreślił, są publiczne informacje od jednego z szefów klubu, że był zawiadomiony o treści transparentu na kilka godzin przed meczem.

Sienkiewicz uznał, że _ część klubów żyje w zadziwiającej symbiozie ze środowiskami kibolskimi _. Przypomniał, że policja może wejść na stadion tylko wtedy, kiedy organizatorzy ją wezwą. _ - Jeśli organizator zaczyna być nadmiernie łaskawy wobec tego rodzaju środowisk, to kończy się to takimi transparentami _ - stwierdził.

Według ministra szefowie klubów muszą się zdecydować, czy chcą mieć klub sportowy, czy _ kibolski klub sportowy _ (taki transparent też wisiał w Poznaniu). _ - W tym wypadku mamy ewidentnie do czynienia z kibolskim klubem sportowym _ - dodał.

Podkreślił, że wobec takich incydentów _ mamy dość zdecydowaną politykę; po prostu kluby będą traciły pieniądze, bo wojewoda, na wniosek policji, będzie zamykał trybuny _. - _ Będzie to bolało, będziemy prowadzili tę politykę coraz bardziej rygorystycznie, więc w pewnym momencie kluby będą musiały zdecydować, czy chcą mieć puste trybuny, czy chcą mieć trybuny pełne, zarabiać na meczach czy tracić _ - mówił szef MSW.

bEqArsMZ

Transparent spotkał się z powszechnym oburzeniem. Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Litwy potępiły zachowanie kibiców; także poznański klub wyraził ubolewanie i dezaprobatę z powodu tego incydentu. Wojewoda wielkopolski zamknął trybunę stadionu na jeden mecz. Możliwa jest też kara dla Lecha od UEFA. Sienkiewcz ujawnił, że zwróci się do UEFA z listem wskazującym na konieczność _ bardziej zdecydowanego działania _ w przypadku obrazy uczuć religijnych lub wprowadzania akcentów politycznych na meczach.

Czytaj więcej w Money.pl
Kibice staną przed sądem. Ale już się przyznali Materiał dowodowy oparto na nagraniach z monitoringu, zeznaniach świadków, w tym interweniujących policjantów.
Produkowali narkotyki na masową skalę Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 11 pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn.
Takie żarty kosztują setki tysięcy złotych Tylko w Warszawie w działania związane ze sprawdzaniem m.in. czterech szpitali zaangażowanych było ponad stu policjantów, kilkadziesiąt samochodów oraz kilka psów tropiących.
bEqArsNu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)