Notowania

wojna domowa w syrii
12.05.2012 11:20

Wojna w Syrii. Zwolniono dwóch tureckich dziennikarzy

W Syrii zwolniono dwóch tureckich dziennikarzy - poinformował rano turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

W Syrii zwolniono dwóch tureckich dziennikarzy - poinformował rano turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.

- _ Spotkałem się z ministrem spraw zagranicznych Iranu Ali Akbarem Salehim. Nasi dwaj dziennikarze, z którymi nie było kontaktu od momentu ich podróży do Syrii, są obecnie w drodze do Teheranu _ - powiedział szef tureckiego MSZ.

Nie sprecyzował w jakich okolicznościach zostali oni zwolnieni.

Fotoreporter Hamit Coskun i dziennikarz Adem Ozkose z gazety _ Milat _ przyjechali do Syrii na początku marca, aby zrealizować dokument o sytuacji w tym kraju. Widziano ich po raz ostatni 9 marca w pobliżu Idlibu - bastionu antyprezydenckiej rewolty na północy Syrii, w pobliżu granicy z Turcją.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Turcja weźmie odwet za naruszenie granicy? Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan zareagował na ostrzelanie z terytorium Syrii obozu dla uchodźców.
Przerwać ogień! Amerykanie potępiają Syrię - _ Potępiamy zdecydowanie wszelkie ataki reżimu syryjskiego na uchodźców w krajach sąsiednich _- powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Victoria Nuland
Pierwszy taki wypadek - ostrzelali uchodźców To pierwszy tego typu atak, od kiedy w lecie ubiegłego roku Ankara zdecydowała się dać schronienie tysiącom syryjskich cywilów.
Tagi: wojna domowa w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz