Notowania

wojna w syrii
05.06.2012 14:07

Wojna w Syrii. Władze uznają 18 dyplomatów za osoby niepożądane

Syria postanowiła uznać za osoby niepożądane ambasadorów USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Turcji, Włoch, Hiszpanii, a także charge d'affaires Belgii, Bułgarii, Niemiec i Kanady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(upyernoz/CC/Flickr)

Damaszek zadeklarował, że uznaje za osoby niepożądane co najmniej 18 dyplomatów z krajów zachodnich, w tym wielu ambasadorów. Jest to _ riposta _ na wydalenie syryjskich dyplomatów - podało MSZ Syrii. Dyplomaci już wcześniej opuścili Syrię.

_ Syria postanowiła uznać za osoby niepożądane ambasadorów USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Turcji, Włoch, Hiszpanii, a także charge d'affaires Belgii, Bułgarii, Niemiec i Kanady _ - precyzuje ministerstwo w komunikacie.

Komunikat MSZ podkreśla jednocześnie, że _ Syria uważa za ważny dialog oparty na zasadach równości i wzajemnego poszanowania między państwami a dyplomacja jest koniecznym środkiem kontaktów dla rozwiązywania konfliktów i problemów _.

Syryjskie ministerstwo wyraziło nadzielę, że kraje, które podjęły decyzję o wydaleniu syryjskich dyplomatów _ przyjmą te same zasady, aby umożliwić powrót normalnych stosunków _ z Syrią.

Na znak protestu wobec masakry cywilów w syryjskim mieście Hula pod koniec maja, w której zginęło 108 osób, wiele państw wydaliło syryjskich dyplomatów. Wcześniej Syrię opuściło wielu wysokich rangą przedstawicieli placówek dyplomatycznych, protestując przeciwko represjom wobec ludności cywilnej i krwawemu tłumieniu rebelii.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w wyniku trwającego od marca 2011 roku konfliktu zbrojnego między przeciwnikami reżimu prezydenta Baszara el-Asada a siłami rządowymi zginęło już około 13 tys. ludzi.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Bomba była w myjni samochodowej Właściciel punktu jest członkiem prorządowej milicji.
Pokój w Syrii? Wojska wycofują się z miast To przełom, ale władze mają czas do 10 kwietnia. Zdążą?
To ostatnia szansa, żeby nie było tej wojny Annan wyraził szczególne zaniepokojenie nasileniem się przypadków łamania praw człowieka.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz