Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. W niecaly tydzień zginęło 150 żołnierzy

0
Podziel się:

Obserwatorium Praw Człowieka donosi również o nalotach rządowego lotnictwa na miejscowości Kasab.

Wojna w Syrii. W niecaly tydzień zginęło 150 żołnierzy
(Polaris/East News)
bESVgcSZ

Żołnierze oddziałów rządowych polegli w toku ofensywy sił powstańczych w rejonie Latakii, uważanej za bastion prezydenta Baszara el-Asada na syryjskim wybrzeżu - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Wśród kilkunastu oficerów zabitych w rejonie Latakii jest kuzyn prezydenta, Hilal el-Asad, dowódca tak zwanych Sił Obrony Narodowej, ochotniczej milicji cywilnej, która wspiera oddziały rządowe.

Hilal el-Asad zginął w ubiegłą niedzielę podczas walk w rejonie miejscowości Kasab w pobliżu granicy tureckiej. Ofensywę w rejonie Latakii zainicjowały oddziały islamistów, a po paru dniach przyłączyła się do nich Wolna Armia Syryjska.

bESVgcTb

Obserwatorium donosi również o nalotach rządowego lotnictwa na miejscowości Kasab, Al Nabain, Samra oraz na obsadzone przez powstańców strategicznie usytuowane wzgórze nazwane Obserwatorium 45.

Prezydent USA Barack Obama, który przyleciał dziś po południu do Rijadu, ma omawiać podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej sposoby militarnego i politycznego wsparcia umiarkowanej opozycji syryjskiej.

Będzie to główny temat rozmów Obamy z saudyjskim królem Abd Allahem - powiedział w piątek Ben Rhodes, zastępca doradcy prezydenta do spraw bezpieczeństwa narodowego.Arabia Saudyjska zarzuca Stanom Zjednoczonym, że nie wspierają wystarczająco zbrojnej opozycji syryjskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
140 tys. ofiar. Los dziesiątków tysięcy nieznany Okres, jaki upłynął od czasu rozpoczęcia w ubiegłym miesiącu rozmów pokojowych Genewa 2 w sprawie Syrii, był jednym z najkrwawszych w całej historii zbrojnej konfrontacji rebeliantów z siłami reżimu prezydenta Baszara el-Asada.
Dżihadyści za ochronę chcą podatku w złocie Tylko za taką zapłatę islamscy bojownicy są w stanie zapewnić chrześcijanom z miasta Rakka bezpieczeństwo.
Zmiany na szczytach syryjskiej opozycji Ahmad Dżarba, który od lipca 2013 roku stoi na czele Syryjskiej Koalicji Narodowej, w niedzielę został ponownie wybrany na szefa tej konfederacji opozycyjnych ruchów syryjskich - podano w komunikacie.
bESVgcTC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)