Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
08.10.2012 22:28

Wojna w Syrii. Tam rozgrywają się "najgorsze możliwe scenariusze"

Jego zdaniem upadek reżymu el-Asada jest nieunikniony, a wspólnota międzynarodowa nie może pozostać bezczynna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Turecki prezydent Abdullah Gul (na zjd.) oświadczył, że w Syrii rozgrywają się _ najgorsze możliwe scenariusze , a Turcja, odpowiadająca od sześciu dni ogniem na sporadyczny ostrzał z tego kraju, podejmie wszelkie konieczne środki dla ochrony swych granic. _

_ - Właśnie teraz w Syrii rozgrywają się najgorsze możliwe scenariusze. Nasz rząd prowadzi ciągłe konsultacje z dowództwem tureckich sił zbrojnych. Jak państwo widzicie, to, co konieczne, jest czynione natychmiast i nadal będzie tak samo _ - powiedział Gul dziennikarzom w Ankarze.

Według niego krwawy konflikt wewnętrzny w Syrii nie może się przeciągać w nieskończoność i upadek reżymu prezydenta Baszara el-Asada jest nieunikniony, a wspólnota międzynarodowa nie może tutaj pozostać bezczynna.

_ - Będzie zmiana, transfer władzy wcześniej czy później. Jest powinnością wspólnoty międzynarodowej, by podjęła skuteczne działania, zanim Syria popadnie w jeszcze większy bezład i nastąpi dalszy rozlew krwi; to jest nasze główne życzenie _ - dodał turecki prezydent.

Turcja już szósty dzień z rzędu podejmuje odwetowe ataki ogniowe na terytorium Syrii w odpowiedzi na wystrzeliwane stamtąd pociski. Incydenty te spowodowały znaczny wzrost napięcia między obu państwami.

_ - Każdy atak skierowany przeciwko naszej suwerenności, bezpieczeństwu obywateli i ich majątkowi znajdzie swą odpowiedź _ - zaznaczył rzecznik tureckiego rządu Bulent Arinc.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak źle nie było tam od półtora roku Jest to już szósty kolejny dzień odwetowych uderzeń tureckich na Syrię.
Turcja odpowiada. Wojna wisi na włosku? Na południu Turcji spadł pocisk moździerzowy wystrzelony z Syrii. W odpowiedzi użyta została artyleria.
Turcja znów ostrzelała Syrię. W odwecie Turecka armia odpowiedziała ogniem po tym, jak granat moździerzowy wystrzelony z terytorium Syrii spadł na terenach rolniczych w prowincji Hatay w południowej części kraju.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz