Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
16.12.2013 10:07

Wojna w Syrii. Rośnie bilans nalotów na Aleppo

Bomby zrzucono na wszystkie dzielnice Aleppo kontrolowane przez rebeliantów. Nie wiadomo, ilu z nich zginęło w atakach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zyzzzzzy/CC BY 2.0/wikimedia commons)

76 ofiar śmiertelnych, w tym 28 dzieci, to nowy bilans nalotów przeprowadzonych wczoraj przez siły rządowe na dzielnice Aleppo - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

_ - Liczba ofiar, które zostały zabite w atakach śmigłowców zrzucających żelazne beczki z zapalnikami, wypełnione materiałami wybuchowymi wzrosła do 76, w tym jest 28 dzieci poniżej 18 lat i cztery kobiety _ - poinformowało Obserwatorium.

Bomby zrzucono na wszystkie dzielnice Aleppo kontrolowane przez rebeliantów. Nie wiadomo, ilu z nich zginęło w atakach.

Według Obserwatorium 126 tysięcy osób zostało zabitych w Syrii od czasu wybuchu w marcu 2011 roku powstania przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Ponad jedna trzecia tych ofiar śmiertelnych to cywile.

Syryjskie Obserwatorium, działające w Londynie, publikuje dane dotyczące ofiar opierając się na informacjach uzyskanych od sieci swoich działaczy i lekarzy przebywających w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzy naloty, 22 ofiary. W tym 14 dzieci Bomby zostały zrzucone na dzielnice Ard al Hamra, Sahur i Hajdarija.
Walki w Syrii. Rebelianci zaatakowali więzienie Za szturmem stali dżihadyści ze związanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nosra - donosi Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Polscy Syryjczycy też walczą. Zobacz, jak Poznaj historie ludzi, którzy uciekli z kraju już kilkadziesiąt lat temu. Po co teraz wracają?
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz