Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Rosja poucza świat co do suwerenności Syrii

0
Podziel się:

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział
szefowi dyplomacji USA Johnowi Kerry'emu, że walcząc z Państwem Islamskim Stany Zjednoczone powinny respektować suwerenność Syrii.

Wojna w Syrii. Rosja poucza świat co do suwerenności Syrii
(ec.europa.eu)

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział szefowi dyplomacji USA Johnowi Kerry'emu, że walcząc z Państwem Islamskim Stany Zjednoczone powinny respektować suwerenność Syrii.

Jak poinformowało rosyjskie MSZ, Ławrow podkreślił _ konieczność ścisłego przestrzegania Karty Narodów Zjednoczonych, norm prawa międzynarodowego i bezwarunkowego poszanowania syryjskiej suwerenności podczas realizacji planów koalicji pod wodzą USA, zakładających użycie siły _.

Prezydent USA Barack Obama autoryzował w tym miesiącu amerykańskie naloty na cele Państwa Islamskiego w Syrii. Naloty takie Amerykanie prowadzą już w Iraku.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego ogłosili kalifat na opanowanych przez siebie znacznych obszarach Iraku i Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Biały Dom planuje operacje w Syrii. Rosja grozi Administracja twierdzi, że nie potrzebuje zgody Kapitolu na bombardowanie celów Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.
Samoloty USA w Estonii są jak rakiety ZSRR na Kubie Rosyjski ekspert komentuje wczorajszą decyzję Baracka Obamy. To będzie wyzwanie militarne dla Rosji.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)