Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Niemcy chcą przyjąć dodatkowo 5 tys. uchodźców

0
Podziel się:

Niezależnie od zorganizowanych transportów, do Niemiec napływają też Syryjczycy, którzy podejmują podróż na własną rękę i po przekroczeniu granicy składają wniosek o azyl polityczny.

Wojna w Syrii. Niemcy chcą przyjąć dodatkowo 5 tys. uchodźców
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Niemcy chcą udzielić schronienia kolejnym 5 tys. uchodźców z Syrii - ustalili federalny minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich oraz szefowie MSW 16 niemieckich krajów związkowych w Osnabrueck.

Informację dziennika _ Die Welt _ potwierdzili uczestnicy spotkania - podała agencja dpa.

Na wiosnę 2014 roku ministrowie chcą ponownie ocenić sytuację Syryjczyków emigrujących z ogarniętego wojną domową kraju.

Niemcy zobowiązały się wcześniej do przyjęcia 5 tys. syryjskich uciekinierów. Część z nich dotarła już do Niemiec. Rozlokowano ich między innymi w Dolnej Saksonii i w Berlinie. Pierwszeństwo miały kobiety wychowujące małe dzieci oraz osoby wymagające opieki lekarskiej. Niemcy należą do krajów, które zadeklarowały przyjęcie największej liczby uciekinierów.

Niezależnie od zorganizowanych transportów osób z obozów dla uchodźców, do Niemiec stale napływają Syryjczycy, którzy podejmują podróż na własną rękę i po przekroczeniu granicy składają wniosek o azyl polityczny. Od wybuchu wojny domowej w 2011 roku w ten sposób przyjechało do Niemiec ponad 18 tys. Syryjczyków.

Od czasu wybuchu walk z Syrii uciekło ponad dwa miliony osób. Większość z nich koczuje w obozach znajdujących się w krajach sąsiednich - Iraku, Turcji i Libanie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m263877.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;w;syrii;dzieci;moga;byc;kolejnymi;ofiarami;wojny,230,0,1431526.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dzieci tam nie uczą się, bo muszą pracować _ - Jeśli nie zadziałamy szybko, cała generacja niewinnych osób stanie się na trwałe ofiarami strasznej wojny w Syrii - _ powiedział wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców Antonio Guterres.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/m40504.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wzrost;liczby;uchodzcow;w;niemczech,173,0,1396653.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Uchodźcy szturmują granice Niemiec W tym roku wniosek o azyl złożyło już 74 tysiące osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m263877.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;przyjma;5;tysiecy;uchodzcow;z;syrii,21,0,1380373.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niemcy przyjmą 5 tysięcy uchodźców z Syrii Pierwsza grupa stu osób już przyjechała do kraju. Syryjscy uchodźcy zostaną początkowo zakwaterowani w obozie przejściowym Friedland pod Getyngą.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)