Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
13.12.2012 17:34

Wojna w Syrii. Krwawy zamach w Damaszku

Osiem osób, w większości kobiety i dzieci, zginęło w wybuchu samochodu pułapki na południowo-zachodnich przedmieściach Damaszku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Osiem osób, w większości kobiety i dzieci, zginęło w wybuchu samochodu pułapki na południowo-zachodnich przedmieściach Damaszku - poinformowała syryjska telewizja.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w eksplozji zginęło czterech cywilów. Nie wiadomo, czy wśród ofiar są żołnierze sił prezydenta Baszara el-Asada.

Obserwatorium podaje, że atak był wymierzony w rezydencje na przedmieściu stolicy, należące do wojskowych i ich rodzin, w okolicy zdominowanej przez sunnitów, ale zamieszkanej też przez sporą społeczność chrześcijan.

Wcześniej w czwartek w podobnym zamachu zginęło co najmniej 16 osób, a blisko 25 zostało rannych w mieście Katana położonym na południowy zachód od stolicy Syrii, Damaszku - podała syryjska agencja Sana.

Peryferie syryjskiej stolicy znalazły się teraz w centrum walk, a siły reżimowe starają się odbić z rąk powstańców około 8-kilometrowy pas przedmieść, aby mieć silniejszą pozycję negocjacyjną po wygaśnięciu konfliktu - wyjaśniają eksperci.

Według antyreżimowych działaczy od wybuchu rewolty przeciw Asadowi w marcu 2011 roku zginęło ponad 40 tys. osób, w większości cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawet Rosja się odwraca. Klęska blisko Rosja opracowuje plan ewakuacji swych obywateli z Syrii, jeśli zajdzie taka konieczność.
"Chcąc upadku Asada, wspierają Al-Kaidę" Rosnące znaczenie powiązanych z Al-Kaidą ugrupowań, które uczestniczą w konflikcie w Syrii, stwarza poważne zagrożenie dla przyszłości tego kraju i stanowi problem dla USA i innych państw Zachodu.
Władze przywróciły internet. Działają telefony O przerwanie łączności reżim i powstańcy obwiniali się nawzajem.
Tagi: wojna w syrii, syria, wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz