Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
13.02.2013 06:36

Wojna w Syrii. 10 tys. ofiar w kilka tygodni

Działania reżimu syryjskiego mogą być równoznaczne ze zbrodniami wojennymi i zbrodniami przeciwko ludzkości - uważa wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Antônio Cruz/Agencia Brasil)

Wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay (na zdjęciu) oświadczyła, że liczba ofiar wojny domowej w Syrii prawdopodobnie zbliża się już do 70 tysięcy. Niespełna sześć tygodni temu Pillay mówiła, że liczba ofiar w Syrii przekroczyła 60 tys.

Pillay podkreśliła w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, że w ostatnich tygodniach syryjski konflikt prawdopodobnie pochłonął prawie 10 tys. ofiar.

Pillay oświadczyła, że bierność i głębokie podziały w Radzie Bezpieczeństwa w kwestii trwającego już prawie dwa lata konfliktu w Syrii _ są katastrofalne _, a cenę płaci za to ludność cywilna.

Wysoka komisarz zaapelowała do Rady Bezpieczeństwa o skierowanie Syrii do Międzynarodowego Trybunału Karnego. Rada jest jednak podzielona; Chiny i Rosja blokują próby obwinienia syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada za kryzys.

We wrześniu minionego roku Pillay zarzuciła obu stronom konfliktu w Syrii łamanie praw człowieka. Podkreśliła też, że działania reżimu syryjskiego mogą być równoznaczne ze zbrodniami wojennymi i zbrodniami przeciwko ludzkości.

Czytaj więcej w Money.pl
Są najnowsze dane. Liczba ofiar jest szokująca Ponad 60 000 ludzi straciło życie w konflikcie syryjskim od jego wybuchu w marcu 2011 roku - poinformowała wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay.
Giną dzieci, a obserwatorzy siedzą bezradni Tylko wczoraj siły rządowe wierne prezydentowi Baszarowi el-Asadowi zabiły 83 osoby.
Nowa grupa koordynacyjna. Czy to pomoże Syrii? Nad sytuacją w Syrii ciągle głowi się społeczność międzynarodowa. Oto nowy pomysł Hillary Clinton i unijnych urzędników.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz